B-fit Sadece Kadınlara Bayilik Veriyor

B-fit, kadınlara yönelik 30 dakikalık istasyon çalışması sağlayan bir egzersiz sistemi. İstasyon çalışmaları itme-çekme gücüyle çalışan hidrolik ekipmanlar ve üzerinde kardiyo yapılan platformlardan oluşuyor. Firmanın şu anda 50 şehirde 222 spor merkezi var. İstanbul’da 65, İzmir’de 41, Ankara’da 20, Diyarbakır’da ise 11 şubesi bulunuyor. B-fit, kadın girişimciliğini desteklemek ve istihdam oluşturmak yoluyla sadcce kadınlara franchising veriyor. Merkez açma maliyeti, Türkiye’nin farklı bölgelerine göre belirleniyor.

Franchising bedelleri, birinci bölge için 72 bin TL+KDV, ikinci bölge için 62 bin TL+KDV, üçüncü bölge için, 52 bin TL+KDV. Açılış malzeme paketi ise 8 bin 994 TL. Franchise bedeline, 18 istasyondan oluşan özel B-fit makine ve ekipmanları, kafe, soyunma odası, karşılama alanı mobilyaları, B-fit üye takibi bilgisayar programı, insan kaynakları desteği, uygulamalı eğitimler, iki günlük oryan-tasyon, iki gün genel merkez ofis oryantasyonu gibi pek çok hizmet dahil. Ayrıca, yer bulma, merkez tabela, cephe giydirme ve iç dekorasyon gibi açılış sürecinin tüm evrelerinde de firma, girişimciyle birlikte çalışıyor. En az 120 metrekarelik bir alan merkez açmak için yeterli.

B-fit spor merkezi

Merkez sahiplerinin spor eğitimi veya tecrübesi olması gerekmiyor. Erkekler sadece yüzde 49 ortak olabiliyor ancak işletmenin yönetimi tamamen kadın ortak tarafından yapılıyor. Üyelik sistemi ise bir aydan başlıyor, yıllık üyeliğe kadar devam ediyor. Aylık üyelikler 75 TL ile 125 TL arasında. Uzun dönemli üyelikler daha avantajlı.

Aslı OLGUN / B-fit Kurucu Ortağı
“Bu yıl 270 yeni şube açmayı hedefliyoruz”

Türkiye’de bugüne kadar 600 bin kadına hizmet verdik. Uzman eğitmenler eşliğinde 30 dakikalık istasyon çalışmalarıyla 12 yılda toplam 9 milyon saat egzersizle, 593 ton zayıflama ve 7.5 milyon santimetre incelme sağlandı. Bugün 50 binden fazla kadın, Türkiye’nin dört bir yanındaki B-fit’lerde aktif olarak haftada en az üç gün egzersiz yapıyor. Geçmişte spor, tüm dünyada erkeklere özgü olarak görülen bir kavramdı fakat son yıllarda kadınların spor salonlarına gösterdikleri ilgi giderek artı. Biz de bu yola Türkiye’deki kadınların yeterince hareket etmediğini düşündüğümüz için çıktık. Her mahallede bir B-fıt merkezinin kurulmasını hedefliyoruz. Çünkü spor yapmak için merkezin yürüme mesafesinde olması kadınlar için önemli bir faktör. B-fit kadınların hem spor yaptığı hem de sosyalleşebildiği bir alan. Franchise sahipleri kadınlardan oluşuyor. Bugüne kadar 250’den fazla kadına girişimci olmaları için destek verdik. Kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınlara istihdam yaratmak yoluyla kadının ekonomik hayattaki gücünü artırmak en temel değerlerimiz arasında bulunuyor. 2019 yılında franchise anlaşmalarına odaklanarak tüm Türkiye genelinde 270 yeni merkez açmayı hedefliyoruz. Öncelikli iller arasında, Afyon, Antalya-Alanya, Artvin, Eskişehir, Sinop, Kayseri, Rize, Düzce, Ağrı ve Erzurum yer alıyor. 2018 ciromuz 25 milyon TL. 2019’da mağaza sayımızı ve ciromuzu yüzde 20 artırmayı hedefliyoruz.

Web: www.b-fit.com.tr
Telefon: 0216 700 22 17

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir