Bankalar Sestek’in Sesli İmzasını Kullanıyor

ITÜ Arı Teknokent içerisinde faaliyet gösteren Sestek, ses ve iletişim teknolojileri alanında AR-GE çalışmaları gerçekleştiriyor. Ürün grupları arasında ses biyometrisi çözümleri, müşterinin sesi çözümleri, müşteri hizmetleri otomasyon çözümleri ve üretkenlik ve eğitim-eğlence çözümleri yer alıyor. 2000 yılında kurulan şirket, Koç Holding işbirliğiyle kurulan GVZ şirketini 2007 yılında satın aldı. Bugün Sestek’in bireysel kullanıma yönelik ses teknoloji çözümleri GVZ markası aracılığıyla kullanıcılarla buluşuyor.Geliştirdikleri ürünlerin bankacılıktan sigortacılığa, telekomünikasyondan çağn merkezlerine uzanan oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu söyleyen Sestek Genel Müdürü Serdar Karadayı,

“Kullanıcıların sesli imzaları ile sistemlere güvenli giriş yapmasına olanak tanıyan sesli imza çözümümüzle Avea, TTNET, Türk Telekom ve DenizBank gibi kurumlara hizmet veriyoruz. Çağrı merkezi görüşmelerini analiz ederek performans gelişimi sağlayan konuşma analizi çözümümüz Arçelik, Vestel, Axa, Garanti Emeklilik, Şekerbank, Yemek Sepeti gibi kurumlar tarafından tercih ediliyor” diyor.

50 kişiye istihdam sağladıklarını ve 8 milyon TL ciroya ulaştıklarım belirten Karadayı, kullanıcılara sesli imzalarıyla güvenli giriş yapabilecekleri bir not defteri uygulaması üzerinde çalıştıklarını, kaydediyor.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir