Cimri.com, aylık 30 milyon ziyaretçiye koşuyor

10 yıl önce kurulan ve Aralık 20l8’de 15 milyon işle aylık en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşan Cimri.com, 2019 yılında aylık 30 milyon ziyaretçiye ulaşmayı hedefliyor. İki yıl önce yaptıkları dijital dönüşümle daha kullanıcı dostu bir platform haline geldiklerini söyleyen Cimri.com Genel Müdürü Serkan Koç, ziyaretçi sayısını artırmak üzere yeni kategoriler üzerinde çalıştıklarını söylüyor.

Girişim sermayesi fonu İLab Ventures portföyünde yer alan Cimri.com, Aralık 2018’de ilk kez aylık 15 milyon ziyaretçi sayısını aştı. Aranılan ürünleri alışveriş sitelerinin hangi fiyatlarla sunduğunu listeleyen Cimri.com, SimilarWeb verilerine göre 2018 yılını aldığı Tikle en çok ziyaret edilen popüler 10 site aracında kapattı. Cimri.com’un toplam ziyaretçi sayısı, geçen yıl toplamında yüzde 112 artarak 93 milyon 785 bin 404’e ulaştı. 2019 yılında ise hedef aylık en yüksek 30 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmak. Bunun için yeni kategoriler üzerinde çalışan ekip, uçak ve otel fiyatlarını da sunmaya hazırlanıyor.

İki yıl önce yaptıkları dijital dönüşümle daha da kullanıcı dostu bir platform haline geldiklerini söyleyen Cimri.com Genel Müdürü Serkan Koç, mobil ara yüzünü yenilediklerini, fiyat alarmı, tavsiye sistemi gibi farklı ve müşterilerin ihtiyacını çözecek ek hizmetlerle ziyaretçi sayısını artırdıklarını anlatıyor. E-tica-retin her geçen gün katlanarak büyüdüğünü ifade eden Koç, “Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinin Türkiye’ye gelmesi bunun önemli bir işareti. Bu kadar çok büyük oyuncunun olması noktasında kullanıcıların biraz kafası karışıyor. Biz bu karışıklığı, tek bir ekrana toplayarak gideriyoruz. 10 yıllık bir şirket olarak son iki yılda gelirlerimizi 4.7 kat artırdık” diyor.

3 milyonu aşkın örün

Toplam ürün sayısı 2018’de 3,4 milyon olan Cimri.com’un toplam kategori sayısı 2 bin 401, aktif mağaza sayısı ise 405 oldu. Cimri.com, online alışveriş yaparken ürün karşılaştırması yaparak zamandan tasarruf etmek ve en uygun fiyatlı ürüne, kolayca erişmek isteyen tüketiciler için bir platform sunuyor. Önümüzdeki dönem ürün sayısını artırmaya devam edeceklerini ifade eden Serkan Koç, “Tüketiciler artık kampanyalı ürünleri stoklamaya başladılar. Bebek bezinde indirimi bekleyip sonra bir anda 10 paket alıyorlar. Özellikle gençler kedi mamasından kumuna kadar alışverişini buradan yapıp kapıya gelmesini istiyorlar. Dolayısıyla önümüzdeki dönem e-ticarette özellikle bizim gibi bütün ürünleri fiyat karşılaştırmalı olarak tek seferde sunan sitelerde yönelimin artmasını bekliyoruz” diye konuşuyor.

Cimri.com’a ilişkin istatistikler en fazla alışveriş yapanların genç nüfus olduğunu da ortaya koyuyor. Dağılıma bakıldığında 25-34 arası yaş grubunun yüzde 36,8’lik dilimle ilk sırada yer aldığı görülüyor. Onu yüzde 28,1 ile 35-44, yüzde 12,6 ile 45-54 ve yüzde 10,4 ile 55-64 arası yaş grubu takip ediyor. Cimri.com’dan en fazla ziyaret alan sayfalar ise sırasıyla Amazon, e PTT AVM, GittiGidiyor, Hepsiburada, nll.com ve Trendyol oldu.

En çok talep cep telefonuna Cimri.com’un en fazla ziyaretçi aldığı şehir yüzde 29,72 ile İstanbul olurken, onu yüzde 15,94 ile Ankara, yüzde 9,22 ile İzmir, yüzde 5,23 ile Adana ve yüzde 4,05 ile Bursa izliyor. Platformda en çok ziyaret alan kategoriler konusunda da bilgi veren Koç, cep telefonları, televizyonlar, dizüstü bilgisayarlar, buzdolapları, çamaşır makineleri ve bebek bezinin en çok talep gören ürünler olduğunu belirtiyor.

Sibel Atik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir