Denizin üzerinde butik otel işletecek

Lüks turizm ve iş dünyası organizasyonları ile tanınan Planet İstanbul, Türkiye’nin illi butik gemi otelini inşa ediyor. 20 milyon TL yatırımla inşa edilecek olan yüzen otelin en geç Nisan 2019’da suya indirilmesi planlanıyor. Planet İstanbul Yönetim Kurulu Başkam Fatilı Aydın, “Butik gemi otelimiz, İstanbul-Göcek arasmda, Bodrum ve Marmaris’i de kapsayacak şekilde gezecek” diyor.

2000 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında lüks organizasyon ve yatçılık sektöründe faaliyet gösteren Planet İstanbul hedef büyüttü. Son yıllarda kan kaybeden turizm sektörünün 2017’den itibaren canlanacağını öngören şirket, Türkiye’nin ilk butik gemi otelini inşa ediyor. 20 milyon TL yatırımla hayata geçirecekleri gemi otelin 40 suit odaya sahip olacağını anlatan Planet İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın, “En geç Nisan 2019’da gemimizi suya indireceğiz. İstanbul-Göcek arasında, Bodrum ve Marmaris’i de kapsayacak şekilde otelimiz gezecek. Başarılı olursak, yurtdı-şını da kapsayacak yeni gemiler inşa edeceğiz” diye konuşuyor.

DENİZ TURİZMİNE GİRECEK

Türkiye’nin önde gelen outgo-ing (yurtdışı seyahat) organizasyon şirketlerinden olan Planet İstanbul, son dönemde adını Samsung, Sony, Vodafone gibi şirketler için hazırladığı toplantı ve kutlama organizasyonlan ile iş dünyasında sıkça duyurmaya başladı.Ayrıca yat filosu ile özel günler ve tatiller için yat kiralama hizmeti veren V Yatçılık şirketini de bünyesinde bulunduran Planet İstanbul, 2016’da yüzde 17 büyüdü ve cirosunu 36 milyon TL’ye çıkardı. Bu yıl daha temkinli bir hedefle yüzde 10 büyümeyi ve ciroda 40 milyon TL’yi aşmayı planladıklannı kaydeden Planet İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın, yeni dönemde deniz turizmine ağırlık vereceklerini söylüyor. Turizm sektörünün sıkıntılı bir dönemin ardından yavaş yavaş hareketlenmeye başladığım dile getiren Fatih Aydm, “Biz de yeni dönemde Türkiye’nin, özellikle İstanbul ve Akdeniz kıyılarının bir cruize merkezi haline geleceğini düşünüyoruz” diyor.

BUTİK CRUİZE HEDEFİ

2008’de kurdukları yatçılık şirketinde şu an 9 yatlık bir filoya ulaştıkla-nnı anlatan Fatih Aydın, yeni dönemde yatçılıkta büyümek yerine gemi-otel konseptine yönelmeye karar verdiklerini belirtiyor. 70 metre uzunluğunda ve 5 katlı gemi otelle Türkiye’de ilk kez “butik cruize” hizmeti vereceklerini vurgulayan Aydın, “Gemi otelimiz 20 milyon TL’ye mal olacak. İstanbul’dan çıkıp 4 günde Göcek’e ulaşacağız. Bodrum, Marmaris gibi lokasyonlarda da duracağız. Ardından aynı rota üzerinden İstanbul’a geri döneceğiz” diyor.

Aydın, Adriyatik, Malta ve Kıbrıs’ı içine alan bölgede iddialı bir cruize şirketi olmayı hedeflediklerini kaydediyor.

Son birkaç yılda turizmin ağır bir kan kaybı yaşadığını hatırlatan Fatih Aydın, “Ayrıca pek gündeme gelmiyor ama altı yıldır Ramazan ayı tatil sezonuna denk geliyor. Bu durum da işlerin düşmesinde etkili oldu. Artık bu yıldan sonra Ramazan ay ı yaz sezonu dışına çıkacak” diyor. Turizmdeki tablonun iş dünyasındaki tatil organizasyonlarını da etkilediğini dile getiren Aydın, “Örneğin tüm büyük şirketlerin her yıl gerçekleştirdiği bayi toplantılarında yüzde 30 düşüş oldu” diye konuşuyor.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir