Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / İş Fikirleri / Dış Görünüş Danışmanlığı İşi Yapmak

Dış Görünüş Danışmanlığı İşi Yapmak

DIŞ GORUNUŞ DANIŞMANI

Zevkli ve kazançlı bir iş

Günümüzde giderek daha fazla insan giysi, saç biçimi, mimik ve konuşma seçimi yoluyla görünümüne önem veriyor. İş hayatında önemli işler almak için insanlar iyi izlenim bırakmak istiyor. İşte, bu noktada dış görünüş danışmanlarına ilgi artırıyor.

Dış Görünüş DanışmanlığıDış görünüş danışmanları, müşterilerine bir şirketteki sekreterden yöneticilere kadar çalışan personele karşı iyi görünüp kendilerini takdim etmenin ipuçlarını veriyor. Göz teması, ellerin hareketi, giyinme, beden dili, toplumsal nezaket ve görgü kuralları gibi iyi etki yapmak için gereken esaslardan, şirket protokolü, şirketin görsel izlenimi ve halkla ilişkilerine yardım etmek gibi bir dizi konuda hizmet sunuyorlar.

Böylesi bir alanda danışmanlık yapmak için sıcak ve eğitici bir kişiliğin yanı sıra dışa dönük olmanız gerekiyor. Önerilerinizi zarif ve titiz bir şekilde yapmalısınız. Yaratıcı olmanın yanı sıra görsel uyum konusunda da kendinizi geliştirmiş olmanız gerekir.
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Dondurma Dükkanı Açmak

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar Özellikle yaz aylarında tüketilmesi ve insanları serinletmesi açısından dondurmanın büyük bir …

Bir yorum

  1. DIŞ GORUNUŞ DANIŞMANLIĞI YAPILIR. Arkadaş çevrem alış-verişe bensiz gitmez. SAÇ- MAKYAJ- ORTAMA UYGUN GİYİNME ÖNERİLERİ BENDE.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir