Doğrudan Satış Sistemi Firmaları

Paranın icadıyla birlikte bir şeyler alıp satmak insanların doğasında hep var olmuştur. Ticaret adıyla bilinen bu alım-satım işleri, nesiller boyu insanların bir numaralı kazanç kaynağı olmaya devam edecektir. Doğrudan satış sistemi ise, aslında uzun yıllardır var olan fakat ülkemizde yeni yeni popülerlik kazanan bir kavramdır.

Doğrudan satışda nasıl ek gelir sağlarım

1- Firma seçimi ( Ben forivia’yı seçtim )
2- Kayıt
3- Ürün katalog talebi
4- Katalogtaki ürünleri çevreme tanıtırım
5- İnternetten ve çevremden kendime üye yaparım
6-Katalogtaki ürünlerden yüzde 40 kazaç ayrıca üyelerimin satışlarından prim ve ödüller kazanırım.

Doğrudan Ürün Satışı Firmaları

  • Avon
  • Huncalife
  • Kumanyacı
  • Piaff networking
  • Modellife
  • Herbalife

dogrudan urun satisi

Doğrudan satış sisteminin klasik ticaretten farkı, üretilen ürünün, herhangi bir aracı kişi, kurum veya kuruluş olmadan doğrudan tüketiciye ulaştırılması prensibine dayanmaktadır. Yani kısacası, ürün üretilir, toptancı, perakendeci gibi aracıları gezmeden doğrudan tüketiciye ulaştırılır. Peki bunun insanlara yararı ne olmaktadır? Ürünün, üreticiden tüketiciye gidene kadar el değiştirdiği nokta sayısı arttıkça ürünün nihai fiyatı da o oranda artacaktır. Yani tüketici, ürünün 40 birime alabilecekken 100 birime almak zorunda bırakılmaktadır. İşin ilginç yanlarından biri, aradaki 60 birimlik kar farkı üreticiye de gitmemektedir. Aracı kuruluşlar tarafından küçük oranlarda paylaşılmaktadır. Bu işten, üreticiden tüketiciye kadar, arada bulunan her nokta dahil olmak üzere mutlu değildir. Doğrudan satış sistemi, bu noktada hem satıcıyı hem de alıcıyı mutlu etmek üzerine kurulmuş bir sistemdir. Ürünü 100 birime almak zorunda olan tüketiciye çok daha uygun bir oran sunabilecek olan üretici, kendi kar oranını da artırmaktadır. Örnek olarak 50 birime satılan bir ürün, hem üreticiye daha fazla kazndıracak hem de tüketiciye yarı fiyatına alma imkanı sunacaktır.

Satış ve pazarlamanın, insanların hayatındaki yeri çok büyüktür. Dünya var olduğu sürece devam edecek bir sektör olan satış sektörü için doğrudan satış sistemi, yepyeni bir soluk kazandırmış bulunmaktadır. Son yıllarda popülaritesini hızla artırmakta olan bu sistemle, hem satıcı adına hem de alıcı adına çok daha karlı bir alış veriş mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir