Anasayfa / Ek İş, Ek Gelir / Ek İş Yapmak İstiyorum Diyenler

Ek İş Yapmak İstiyorum Diyenler
Geçmiş yıllarda ek iş ya da ek gelir fırsatları daha çok öğrenciler tarafından tercih edilen bir alan olarak bilinmekteydi. Ancak günümüzde işsizlik sıkıntısı, sahip olunan işlerde ki gelir düzeylerinin düşüklüğü, gelire rağmen günümüz hayat şartları nedeni ile ihtiyaçların karşılanamaması gibi faktörlerden dolayı, ek iş, ek gelir arayışları yaş ve sınıf farkı gözetmeksizin herkesin tercihi olmak durumundadır.

Kimi evde iş imkânlarında sadece internet bağlantı olması ve günde birkaç saatimizi işimize ayırmamız yeterli olabileceği gibi, kimi ek iş imkânlarında ise çok küçük maliyetler ile girişim yapılabilmektedir.

evde-isÖrneğin birçok büyük tekstil firması reklam için harcadığı bütçeden keserek, internet üzerinden satış yapabilecekleri kişilere yatırım yapmaktadır. Bu sistem şöyle işletilmektedir; üretici firma ürünleri üretim fiyatının biraz üstünde ki fiyatlar ile ek iş yapmak isteyen kişiye ulaştırır. Bu ürünler, kişinin çevresine, prim getirisi nedeni ile sıcak satış yapmasına dayalı olarak hızla satılmaktadır. Böylece satış zinciri kurulmaktadır. Bu sayede reklam giderleri olarak bütçede ayrılan miktar, maddi sıkıntı çeken kişiler için ek gelir olarak kayıtlara geçmektedir.

Bu sistemde sıcak satışın yanında çevreyi de satışa yönlendirebilmek önemlidir. Bu sayede kişi hem maddi sıkıntıdan bir nebze olsun kurtulur, hem de ekonomik sıkıntı kaynaklı olarak sosyal faaliyetlerini dondurma yerine, çevresini hızla geliştirmeye ve sosyal bir insan olarak yaşamına devam etmeye başlar.

Bu gibi iş fikirlerinin genellikle ilk adım olarak maliyetleri, iş ararken yol parası olarak harcanılan miktarın çok daha altındadır.

38 Yorumlar

  1. slm ben serkan ankarada aranılan kişi kesinlikle benim 0506 785 33 36 pişman olmazsınız aksine memnun kalırsınız yaşım 28 🙂

  2. 600 LİRAYA KENDİ İŞNİZİ KURUN .. İş kurmak isteyenler , kendi işim olsun diyenler size çok kazançlı bir iş tavsiye edeceğim . biliyorsunuz elektrik özelleşti türkiyede özel şirketler elektrik dağıtıyor . elektrik abonesi taşıma işi , kendi elektriğini üreten ,müşterisine çok cazip ve kampanyalı elektrik satan , dev şirketi arkanıza alıyorsunuz . FİBA Holdigin elektriğini pazalıyoruz . kazancı yüksek ve sürekli gelir , 2015 den sonra müthiş patlama yapacak . bilgen1957@hotmail.com 0 537 215 00 56

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir