Emeklilere Ek İş

Emeklilere Ek İş

Çalışmaya alışkın olan insanlar genel olarak emekli olduklarında da daha önce yaptıkları işe devam etmek ya da farklı işlerde evlerinden çalışarak ek gelir elde etmek istemektedirler. Son zamanda yaygın olarak bazı firmalar tarafından sunulan ya da kişisel olarak bulunabilen emeklilere evde iş fırsatı toplumun büyük bir kısmı tarafından kabul görmekte ve aktif olarak çalışmak isteyen emeklilerin sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Evden yapılabilecek işlerin çok çeşitli olması sebebi ile her emekli kendine uygun olan işi seçerek rahat bir şekilde çalışma hayatına devam edebilmektedir.

Emeklilerin Evden Yapabilecekleri Başlıca İşler

1- Uzmanlık alanına göre iş yapmak
Öğretmen ise özel ders verebilir, Asker yada polis ise güvenlik firmalarında çok rahat iş bulabilir. Bu örnekler bu şekilde sıralanır gider.

2- Güvenlik
İnşaatlarda, şirketlerde gece bekçiliği yapılabilir. Bunun için gazete ilanlarına bakabilirsiniz.3- Müzisyenlik
Herhangi bir müzik aletini iyi derecede çalabiliyor ve topluluğu eğlendirebiliyorsanız, Düğün salonlarında çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

4- Seyyar satıcılık
Trafiğin yoğun olduğu zamanlarda özellikle akşam iş çıkıcı su, simit, muz gibi gıda ürünleri satabilirsiniz.

5- Taksicilik
Şoförlüğünüze güveniyorsanız taksi duraklarına başvuru yapabilirsiniz

Özellikle eğitimciler emekliler evde ne iş yapabilir konusunda çokça düşünmektedirler. Eğitmenin ve bilgi vermenin tadını alan öğretmenler emekli olduklarında da evlerinden çalışarak özel dersler vermeye devam etmektedirler. Bir öğretmen, alanı ne olursa olsun emeklilik yıllarında ömrünün sonuna kadar uzmanlık alanında kişisel ya da grup özel dersleri vererek çalışabilmekte ve bu sayede ek gelir kazanabilmektedir. Bunun dışında, emekli ve yaşlıların evcil hayvanlar ile olan yakın ilişkileri herkes tarafından bilindiğinden emekli ve hayvan sever kişiler boş zamanlarını evlerinde evcil hayvan bakımları üstlenerek de değerlendirebilmektedirler. Ayrıca, bazı tarım ve esnaflık kökenli emekliler de emeklilere ek iş veren firmalar ile anlaşmalar yaparak kendi bahçelerinde organik ürünler yetiştirip satarak para kazanmakta aynı zamanda da sevdikleri iş ile uğraştıklarından keyifli vakit geçirmektedirler.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir