Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / Ek İş Ek Gelir / Ev Hanımlarına Ek İş Fırsatları Saymakla Bitmez

Ev Hanımlarına Ek İş Fırsatları Saymakla Bitmez

Ev hanımlarının ek iş yapması için gerekli öneri ve tavsiyeleri yazımızda paylaşıyoruz.

Bayanlara Ek Kazanç İmkanları

hanimlara ek isHer geçen gün ihtiyaçlarımız çoğalıyor ve sorumluluklarımız artıyor. Özellikle bakmakla yükümlü olduğunuz çocuklarınız, eşiniz, anneniz ve babanız varsa kendi ihtiyaçlarınızın yanında onlarında ihtiyaçlarını karşılamalısınız demektir. Bunca kişinin yükü omuzlarınıza bindiyse ya da kazandığınız para ile kendi geçiminizi bile sağlamakta güçlük çekiyorsanız artık bir ek kazanç sağlamak size farz olmuştur. Evin tüm geçimini eşine yıkmak istemeyen hanımlar da ek iş yapmaya başlamaktadır.

Şu an için pek çok ek iş yöntemi mevcuttur. Bu ek işlerin birçoğu da ev hanımlarına yöneliktir. Bu tarz işlerin çoğu evde bir şeyler üreterek kazanç elde etmeye yöneliktir. Hanımlar evde boncuk işi yaparak, nikâh şekeri hazırlayarak ya da ahşap boyayarak ek kazanç elde edebilirler. Son zamanlarda bu klasik ek kazanç elde etme yöntemlerine mandal ve kalem yapma gibi işler de eklendi. Evde mandal ya da kalem yaparak kilo hesabından para kazanabiliyorlar. Elbette ki evde yapılan işler pek fazla kazanç sağlamıyor. Ancak şunu unutmamalı ki damlaya damlaya göl olur.Bunun dışında internetten de ek kazanç elde edebilirsiniz. İnternet üzerinde bazı anket siteleri var. Öncelikle bu anket sitelerine e posta adresinizle kayıt yapıyorsunuz. Daha sonrasında mailinize gelen anketleri doldurarak puan kazınıyorsunuz. Bu puanlar belli bir miktara ulaştığında onları paraya çevirebiliyorsunuz. Bazı firmalar ise paraya çevirmek yerine internet alış veriş sitelerinde kullanabilmeniz için sizi hediye çeki verebiliyorlar.

İnternet üzerinde bazı sitelere tıklayarak, reklam izleyerek de para kazanmanız mümkün. Ancak bu tarz işler pek ek kazanç sağlamıyor. Bunun yerine internet üzerinden e ticaret yapan firmalar var. Bu firmalar ile anlaşarak internet üzerinden satış yapabilirsiniz. Sattığınız ürün kadar para kazanabilir, ek olarak prim de alabilirsiniz.

Ev hanımlarına ek iş fırsatları nelerdir?

1- Online satış sitelerinden ürün satışı yapmak

Gittigidiyor.com, n11.com, sahibinden.com, facebook, instagram gibi sitelerden ürün satışı yapabilirsiniz.

Nedir bu ürünler?

  • Turşu yapıp satın
  • Yöresel zeytin, fındık, fıstık, biber, reçel gibi gıda ürünleri satın
  • İncik boncuk işleme işleri satın
  • Örgü, dantel, oya işlemeleri satın

2- Katalogtan satış yapmak

Avon, huncalife, piaff, avrupanetworking gibi katalogtan satış imkanı sunun firmaların ürünlerini satıp para kazanabilirsiniz.

Nasıl ve nerede satacağım?

Katalog üzerinden ürünlerin tanıtımını yapacağınız için sermaye gerektirmeyen bir iş. Satış yapmak için çevrenizi kullanmanız gerekecek. Okul, fabrika, mahalledeki komşular gibi etrafınızı analiz edin.

3-Yemek, pasta, börek, sarma yapıp satmak

Yemek, pasta, börek, sarma yapımlarında iddialıysanız bölgenizdeki işyerlerini tek tek dolaşın kartvizit bırakın illaki dönüş olacaktır kendinizi ispatladıktan sonra zamanla müşteri potansiyelinizde artacaktır.
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde Doğal Kozmetik Ürünleri Yapıp Satmak

Neden Doğal Kozmetik Ürünleri Kozmetik ürünleri cildimizle direkt temas sağlayan ürünler olduğu için içlerinde ne …

Bir yorum

  1. merhaba ben Anadolu yakası cevizlide oturuyorum ek işe ihtiacim var lütfen cvp bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir