Evde Bisiklet Tamirciliği İle Ek Gelir Fırsatı

Para kazanabilmek için illaki milyonlarca lira yatırım yapmanıza gerek yok. Küçük çapta bir işletme olarak da bunu yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bisiklet tamirciliği yaparak güzel paralar kazanmak mümkün.

Bisiklet tamirciliği her ne kadar sezonluk bir iş gibi görünse de aslında pek öyle değil. Yaz – kış bisiklet kullanan gruplar mevcut. Onların bisikletlerini tamir edebilirsiniz. Ayrıca kışında devamlı olarak para kazanabilmek istiyorsanız tamirin yanı sıra müşterilerinize farklı hizmetler de sunabilirsiniz. Mesela bisikletlerini tamir ettiğiniz müşterilerin bisikletlerini kış boyu bir depoda tutarak otopark gibi hizmet verebilirsiniz. Bunu yaparken güvenliği de ele almak zorundasınız tabiki. Bisiklette her ne kadar çok parça yokmuş gibi görünsede bunun tam tersi bir o kadar parça vardır. (Ör: Gidon, sele, çatal, dişler, vites, pedal) Tabi herkes bu işin ustası olarak doğmuyor. Fakat biraz bilgi, biraz mantık ile yapılmayacak bir iş olduğunu sanmıyoruz. Evde bisiklet tamirciliği yapabilirsiniz, eğer çevreniz biraz genişse bisiklet organizasyonları düzenleyebilirsiniz. Bu sayede hem çevreniz genişleyecektir hemde müşteri kazanacaksınız. Organizasyonlar düzenleyin derken mesela sosyal medya araçlarının yardımlarıyla bir etkinlik düzenleyin. Bisiklet kullanan kişilere özel olsun bu etkinlik. Bunu sosyal medyada tanıtın ve bir sürü kişiye ulaşmasını sağlayın. Toplanan grup ile bir gezi düzenleyin.Şimdi elimizde ne var?

1- Evinizde, bahçenizde, deponuzda bisiklet tamirciliği yapabilirsiniz.
2- Organizasyonlar düzenleyerek çevrenizi genişletip para kazanabilirsiniz.
3- Yapılan organizasyonlara katılanlara çekiliş ile hediye verebilir ya da bisikletlerinin yıllık bakımlarını yapabilirsiniz. Bu size hem müşteri hem çevre kazandıracaktır.

Yukarıda en basitinden üç örnek verdik. Örnekler çoğaltılabilir tabi. Bunları yaparsanız bile gayet iyi para kazanabilirsiniz. Hele ki eğer oturduğunuz yer işlek bir cadde ise yaşadınız demektir. Tamir hizmeti, park hizmeti vermenin yanı sıra bisiklet de kiralayabilirsiniz. Bu da mümkündür. Bizim toplumumuzda herkes özel aracını kullanmaya her ne kadar alışmış olsa da bisiklet gibi doğa dostu bir aleti kullanmak isteyenlerde olacaktır. Daha önce de söylediğimiz gibi illa ki çok fazla yatırım yapmanıza gerek yok biraz araştırma ile bunu başarmak mümkün.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir