Evde Bohça İşi Yapmak İsteyen Yorum Kısmına Yazsın

Evde Bohça İşi

Evde yapılan işler arasında olan bohça işi yapmak, ek iş yapmak isteyenlerin en çok rağbet gösterdiği işler arasında yer almaktadır.

Evleneceklerin önemli ihtiyaçlarından olan bohça işi hazırlamak el becerisi gerektiren bir iş olduğu için herkes tarafından yapılamamaktadır. Bu nedenle evlenecek kişiler ya da aileleri bohçalarını sipariş vererek başkalarına yaptırabilmektedirler. Bu kişiler bohça işi yaptıran firmalara sipariş vererek istedikleri türde bohçayı temin edebilmektedirler. Firmalar ise el becerisi gerektiren bu işi evlerde çalışan bayanlara vermektedir.Evde bohça işi yaparak para kazananların sayısı giderek artmaktadır ve son yıllarda bu tür geleneklere ilginin yeniden artması nedeniyle bohça işi yapımı giderek yaygınlaşan bir iş kolu olarak dikkat çekmektedir.

Dar gelirli insanlara ek iş imkanı sağlayan bu iş kolu sayesinde ülkemizde çok sayıda kadın kazanç elde etmektedir. Bohça işi yapan fabrikalar da vardır ancak çoğu zaman bu fabrikalar bile üretimde yeterli olamadıkları zamanlarda evlerde bu işi yapan bayanlardan yardım almaktadır. Bu sayede evde iş yapmak giderek sektörleşen bir hal almaya başlamaktadır. Sürekli iş bulamamaktan şikayet eden kadınlar bu tür ev işleri sayesinde hem kazanç elde etmekte hem de boş zamanlarını değerlendirmenin mutluluğunu yaşamaktadırlar.

İş imkanlarının çok daha kısıtlı olduğu illerde bu tür işler çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle bu tür işlerin kadınların da en az erkekler kadar ekonomik özgürlüğünü elde etmesinde önemi büyüktür.

üye

One thought on “Evde Bohça İşi Yapmak İsteyen Yorum Kısmına Yazsın

  1. Ankara da oturuyorum, dantel benim işim diye düşünüyorum, neden derseniz hem çok seviyorum hemde yıllarca sipariş üzerine iş yaptım, eyer ilgilenirseniz çok sevinirim gerçekten çok ama çok ihtiyacım var. Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir