Evde Çalışarak Yapılacak Ek İşler Nelerdir?

Evde Çalışarak Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Türkiye yaşam şartları çok zordur heleki büyükşehirlerde dahada zordur. Ev kiraları, faturalar, okul masrafları, giyim giderleri, sağlık masrafları derken bu ihtiyaç listesi uzar gider. Ev hanıları mutfak masrafları başta olmak üzere tüm imkanlarını kısıtlamaya çalışır, aylık kazanılan paralar bu ihtiyaçlara yetsin diye. Maalasef kıs kıs nereye kadar bununda sonu yok.

Aile’nin babası daha fazla çalışır akşamları mesaiye kalır üç beş kuruş daha fazladan para kazanayımda çocuğun okul masrafları çıksın diye, Anne evde ek iş yapmaya çalışır, örgü örerek, boncuk işleri yaparak yada ev temizliğine giderek. Tüm bu fedakarlıklar çocukların daha iyi şartlarda yaşaması içindir.

Bazı ev hanımları evde iş yapmak için internet sitelerini araştırır ve evlere ek iş veren firmalar, evlere ek iş yada evde ek iş imkanı diye çeşitli aramalarda bulunur ve bir umut olduğunu düşünürler. Firmalar evlere iş verirken öncelikle bulundukları şehirlerde bulundukları bölgelere iş verirler. İş verdikleri yerler evler değildir aracı küçük çaplı iş yerleri, dükkanlardır. Bu iş yerleri mahallelerde 30-40 metrekarelik küçük çaplı dükkanlardır. boncuk, dikiş nakış, mandal, tesbih, kutu katlama gibi çeşitli ek işleri bu firmalardan alıp mahalledeki ev hanımlarına yaptırırlar. Dolayısıyla firmalar tek tek evlere iş vermekle uğraşmazlar bu hem güvenli olmaz hemde tek tek evleri dolaşarak iş alıp iş vermek çok zahmetli ve masraflı olur.

Sizlerde mahallenizde evlere ek iş veren dükkanları araştırabilir ve dükkanlardan ek iş alabilirsiniz. Bu işlerinde çok zaman ile çok az kazandırdığı bir gerçektir. Sizlere evde çalışarak nasıl para kazanacağınız hakkında tavsiyelerde bulunacağım.

Öncelikle ev hanımları kişisel becerilerini kullanarak para kazanacaklar bunlar

1- Evde yemek yapıp satmak

Yemek yapmasını iyi bilen hanımlar evde yaptıkları yemekleri internet ortamında satabilir. Bunun için sosyal medyadan faydalanabilirler, facebook’ta sayfa açıp yemek resimlerini ve iletişim bilgilerini paylaşabilir, yemeklerinin tanıtımını yapabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgedeki işyerlerini dolaşabilir kartvizit dağıtabilirsiniz.

2- Evde terzilik elbise kıyafet dikip satmakDikiş ve kıyafet tasarlamada kendine güvenen hanımlar elbise ve kıyafet dikerek para kazanabilirler. Bunun için yine internetten sosyal medyadan faydalanabilirler. Çevrinizdeki arkadaşlarınıza elbise dikebilirsiniz bu sizlerin tanınmanız için en iyi başlangıç olacaktır arkadaşımın arkadaşı felsefesini sakın unutmayın.

3- Network marketing  (doğrudan satış)

Avon, Hunca life, Oriflame, Forivia gibi çeşitli kozmetik ve temizlik ürünlerinin satışını yapabilirsiniz. Bu işlerde sermaye gerektirmez katalog üzerinden satış yaparsınız. Önemli olan sizlerin ne kadar sosyal olmanızdır neder derseniz? ne kadar çok sosyal faailyette bulunuzsanız o kadar çok çevreniz, tanıdıklarınız olur. En basit örnek verirsek ilkokula başlamış çocuğunuzu okula götürüp getiriyorsunuz çocuğunuzun sınıfında ortalam 40- 50 öğrenci var, 50 tane veli demek okul dönemi boyunca git geller haricinda çeşitli aktiviteler olacak veli toplantıları olacak bu sayede 50 veli ile tanışma ve kaymaşma demek 50 tane ürün satışı için müşteri demek. Ve daha buna benzer bir sürü örnekler mevcut önemli olan sizlerin çok sosyal olmanız ve çok arkadaş edinmenizdir.

Forivia katalogtan satış için tıklayınız.

Faberlic kozmetik katalogtan satış için tıklayınız

4- Web sitesi açarak para kazanmak

Yazmayı seviyorsanız ilgi duyduğunuz alanlarda yazı yazabilirsniz. Resimler paylaşabilirsiniz web sitenizde belirli bir ziyaretçi trafiğine ulaştığınızda sitenizde reklam yayınlayabilirsiniz yada ürün satışı yapabilirsiniz en basit örnekle yukarıda yazdığımız yemek yapıp satma yada elbise dikip satmak olabilir.

5- Evde boncuk işi yapmak

Mahallenizdeki boncuk firmalarından boncuk işi alabilirsiniz. Boncuk işleri bölgeye göre ve yapılan işlere göre fiyatlanır.

6- Evde çocuk bakıcılığı yapmak

Çalışan ailelerin en büyük problemi çocuklarını bırakabilecekleri güvenli insanlardır. Sizler mahallenizde ki komşularınızın çocuklarına bakarak bu iş yapabilirsiniz.

7- Evden reçel, pekmez, yaprak salamura gibi gıda ürünleri yapıp satmak

Pazarlarda, işlek caddelerde çok rahat satışını yapabilirsiniz. Özellikle sarmalık yaprağın turşusunu kurup satışını yapabilirsiniz. Bu iş için iyi bir tecrübe gerekir yaptığınız yaprakların beğeni toplaması çok önemlidir.

8- Evde çeyizlik ürünler dikin, işleyin, örün

Evde çeyizlik ürünlerinin el emeği göz nuru olması sebebi ile çok iyi kazancı vardır. Zahmetli bir iş olsada para kazanmak için iyi bir fırsattır. Satış konusunda facebookta gruplarda, sayfalarda ürünlerinizin görsellerini paylaşmanız yeterli.

8- Kişisel Eğitim

Bölgenizdeki belediyelerin açmış oldukları ücretsiz kurslara gidin kuaför, dikiş, muhasebe, yabancı dil, bilgisayar gibi çeşitli iş edindirme bölümleri mevcuttur. Bunları mutlaka değerlendirin kendi kişisel gelişiminizi yaparsanız mutlaka bir iş sahibi olursunuz yada kendi işinizi kurabilirsiniz.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir