Cumartesi , Mart 23 2019
Anasayfa / Ek İş Ek Gelir / Evde Çikolata Yapımı Videolu Anlatım

Evde Çikolata Yapımı Videolu Anlatım

Evde Çikolata Yapma İşi

Bilindiği gibi çikolata birçok kişi tarafından çok severek yenilebilen bir gıda maddesidir. Çikolatalar her ne kadar pastaneler, market rafları, bakalar, şekerlemeci dükkânlarının raflarında satışa sunulsa da, artık evlerde gayet de rahat bir şekilde yapılabilmekte. Bunu için yakınınızda satılan pasta malzemecileri veya çikolata –şekerlemeci dükkânlarından aldığınız birkaç malzeme sayesinde evlerinizde rahatça çikolata yaparak satabilir ve evde aile bütçenize sizlerde destek sağlayabilirsiniz. Çikolata yapımı hem çok zevkli hem de yaparken hayal gücünüzü çalıştırarak çok da eğleneceğiniz bir iştir. Bu arada hayal gücünüzü istediğiniz kadar çalıştırabilirsiniz. Zira piyasada çoktur. Çeşitli çikolatalar mevcut. Sizler olayı biraz farklılaştırmalı ve içerisine ekleyeceğiniz içerikleri biraz değiştirmelisiniz ki, sizin çikolatalarınızın piyasa da satılan çikolatalardan farklılıkları olsun.

Evde Çikolata Yapma İşiHem bu sayede içeriği tamamen size ait olduğundan ötürü, tamamen butik bir çikolata oluşturacağınızdan yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Çikolata yapımının temel malzemeleri yukarıda saydığımız mağazalarda bulabileceğiniz iri ebatlarda çikolata kuartür külçelerinden ve farklı, neşeli çikolata kalıplarından oluşmaktadır. Ama sizler bahsettiğimiz gibi içeriği farklı çikolatalar yapacağınızdan dolayı farklı ürünlerden de alabilirsiniz. Örneğin kalpli çikolata kalıpları, isme özel oluşturabileceğiniz harf kalıpları, hayvan figürlü kalıplar vesaire birçok kalıp alarak işleme başlayabilirsiniz. Ardından nasıl bir çikolata içeriği oluşturacağınız kafanızda belirlersiniz. Örneğin pirinç patlaklı çikolatalar yapabilirsiniz. Y ada meyvelilerden veya yemişlilerden, yaban mersinli, kayısılı, kuru erikli, üzümlü, fıstıklı, fındıklı, cevizli veya bunların farklı karışımlarından oluşturabileceğiniz butik tarifler geliştirebilirsiniz.

Evde çikolata yapımı video

Yanı sıra beyaz kuvertürü den beyaz çikolatalar, bitter kuartürden bitter çikolata severlere bitter butik çikolata uygulamaları yapıp pazarlayabilirsiniz. Yanı sıra internetten, kremalı-çikolata karışımı garaj tarifi uygulamasını öğrenip, içi garaj dolgulu çikolatalar da yapabilirsiniz. Bunların pazarlamasında gelince, işe tanıdıklara bu işi yaparak satmak istediğiniz söylediğiniz de onlar size müşteri getireceklerdir. Yanı sıra çikolata satışı konusunda, internete de ilanlar verebilirsiniz. Hatta nikâh ve özel gün çikolataları tasarlayarak, nişan, doğum gün, nikâh ve düğün anısı çikolataları da hazırlayarak satabilirsiniz. Evde çikolata yapma işi neticesinde yüksek miktarlarda aldığınız siparişler sizleri korkutmasın. İşler ilerlediğindeyse tanıdıklarınızdan ya da yanınıza aldığınız bir yardımcıdan faydalanabilirsiniz.
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde Doğal Kozmetik Ürünleri Yapıp Satmak

Neden Doğal Kozmetik Ürünleri Kozmetik ürünleri cildimizle direkt temas sağlayan ürünler olduğu için içlerinde ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir