Cumartesi , Mart 23 2019
Anasayfa / Ek İş Ek Gelir / Evde Jelibon Yapmak

Evde Jelibon Yapmak

Evde Jelibon Yapmak

Evde yapılabilecek işlerin sayısı gittikçe artmaktadır. Evde çikolata, pasta, kurabiye yapımını sık sık duymuşsunuzdur. Jelibon yapımı işinin birçok kişiye farklı geldiğini biliyoruz. Fakat yapımı en az kurabiye kadar kolay ve keyiflidir. Evde jelibon yaparak para kazanmak istiyorsanız dikkat edeceğiniz bir kaç nokta vardır. Bunların ilki yaptığınız jelibonları nerelere satabileceğinizi belirlemek olmalıdır. Çevrenizdeki pastane, şekerleme dükkânı, aktarlar, doğum günü parti organizasyon firmaları yaptığınız jelibonları satabileceğiniz yerlerden birkaçı. Ya da evde yaptığınız jelibonları önceden ayarladığınız doğum günü partileri, diş buğdayı günleri, doğum ikramları, okul öncesi aktiviteleri vb. için hazırlayabilirsiniz ve siparişle iş yapmış olursunuz.

Evde Jelibon YapmakÖzel günlere yapacağınız jelibonları paketleyerek ve süsleyerek daha fazla kazanmanıza ve isminizi daha rahat duyurmanıza imkân sağlayacaktır. Evde jelibon yapımında dikkat etmeniz gereken ikinci durum ise jelibon nasıl yapmanız gerektiğidir. Bu ikincil durumda biraz jelatin ve tatlandırıcıyla kolay bir şekilde farklı kalıplarla jelibon yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak o bilindik ayıcık jelibonları dışına çıkarak farklı rengârenk jelibonları yapmak mümkündür. Değişik jelibonları elde etmek için buz kalıplarını kullanabilirsiniz. Silikon kalıplarda bu konuda işinize yarayacak materyaller arasında yer almaktadır. İşin şekil kısmı aslında sizin yaratıcılığınıza kalmış bir durumdur. Bunun için şekerci dükkânlarını gezebilir.

Ve değişik şeker kalıplarını jelibon yapımında kullanabilirsiniz. Ya da kalıp işini de kendiniz yapıp, tamamen size ait değişik tatlarda, farklı şekillerde jelibonları yapımına adınızı yazabilirsiniz. Bu farklı tasarımlarınızı internetin gücünü kullanarak sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz.
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde Doğal Kozmetik Ürünleri Yapıp Satmak

Neden Doğal Kozmetik Ürünleri Kozmetik ürünleri cildimizle direkt temas sağlayan ürünler olduğu için içlerinde ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir