Evde Mum Yapımı İşi

Evde Mum Yapımı

Evde mum yapmak hem kolay, hem de oyalayıcılarıyla, birbirinden farklı renkleriyle çok zevkli bir iştir. Eğer bu tarz işler elinizden geliyorsa hiç durmayın hemen yapımına başlayın deriz. Yanı sıra son yıllarda, farklı ortamlar, romantik ambiyanslar yaratmak adına, iç ve dış dekorasyonlarda mum konusu oldukça talep edilen bir aksesuar oldu. Bu yüzden de çok yüksek seviyelerde bir mum satış ve pazarlama sektörü oluştu. Bu durumu büyük yapı marketlerden tutunda, gros marketlerde, dekorasyon mağazalarında, hediyelik eşya mağazalarında mumların dizilerle sıralandığı raflardan fark etmeniz mümkündür.

Birbirinden güzel, rengârenk, mis kokulu bu mumların hepsini almak isteyen bayanlar, bu mumlardan sıkça satın almaktalar. İşte bu noktadan yola çıkarak, evde ne yapıp ta satabilirim ve böylelikle de cep harçlığı çıkartırım veya aile bütçesine fayda sağlarım diyenlerdenseniz, sizlere güzel bir haberimiz var. Zira sizlerde o marketlerin raflarında görüp, bayıldığımız mumlardan evlerinizde yapıp satabilirsiniz. Mum yapımı kolay ve zevkli bir iştir. Mum yapımı için hobi dükkânlarına giderek mum yapımı seti malzemeleri alarak bu işe başlayabilirsiniz.Şapsak adlı mum eritme tenceresi, mum doğal ham maddesi, mum kalıbı, mum fitili, arzuya göre alınabilecek kokulu yağlar ve elinizin altında bulunan boya maddeleriyle evinizde rahatlıkla mum yapabilirsiniz. Önce ocağın üzerinde şapşakta eriteceğiniz mum maddesini, ardından mum fitilini doğru bir şekilde ortalayarak sabitlediğiniz mum kalıbına dökmelisiniz. Ama farklı mumlar elde etmek isterseniz, öncelikle erittiğiniz mumunuza bu malzemelerden eklemelisiniz. Evde mum yapımı için, mumlarınızın dekoratif görünmesi açısından istediğiniz eklemelerde bulunabilirsiniz.

Örneğin kahve çekirdekleri, ya da hoş renkli gül yaprakları, minik karanfil çiçekleri, mini papatyalar, hatta deniz kabukları veya deniz minareleri bile mum yapımında kullanabileceğiniz objelerdir. Yanı sıra simli parlayan mumlar, parlak taşlar veya payet parçaları bile mumunuzun içine ekleyerek karıştırabileceğiniz maddelerdendir. Arzu ederseniz mumunuzu dondurup kalıptan çıkarttığınızda, dışına yapıştırdığınız simlerle de çok parlak ve hoş görüntülü mumlar elde edebilirsiniz. Yanı sıra sedefli ve gold renklere de boyayarak, dekoratif mumlar elde etmeniz mümkündür.

üye

One thought on “Evde Mum Yapımı İşi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir