Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / Ek İş Ek Gelir / Evde Terzilik Yapmak

Evde Terzilik Yapmak

Evde Terzilik Yapmak

Evde terzilik işi eğer elinizden geliyorsa gerçekten de çok büyük ayrıcalık sahibi olarak yapabileceğiniz bir iştir. Zira terzilik işi herkesin kolay kolay yapabildiği bir değildir. Terzilik konusu özellikle bayanların konfeksiyon ve giyim işine önem verdiğinden dolayı çok fazla sipariş verebileceği bir iştir. Bu yüzden siz ister bay ister bayan olun özellikle başlıca müşteri kitleniz bayanlar olabilecektir. Üstelikte ekonomik bakımdan oldukça zorluklar yaşanan çağımızda artık tüm aile fertlerinin de çalışan kişilerden oluştuğunu düşünecek olursak evde terzilik yapma işi oldukça yaratıcı bir fikir olacaktır. Bu iş için evinizin bir köşesini terzilik işlemlerinize ayırdığınız bir oda veya köşe olarak kullandığınızda burası sizin çalışma alanınız olacaktır. Unutmayın ki öncelerde batı ülkelerinde başlayarak hızla birkaç senedir ülkemize varan home Office sistemi de böyle yürümekte. Onlarda evlerinin bir bölümünü çalışma ortamı olarak kullanmakta.

Evde-terzilik-yapmak-istiyorumArdından bu bölmeye yerleştireceğiniz makas, dikiş kutusu, mezromanken veya belki birkaç kumaş rafı sayesinde terzihane büronuzu rahatlıkla oluşturmuş olacaksınız. Ardından yaptığınız işi etrafa duyurmakla devam edebilirsiniz. Bu konuyla ilgili küçük birer el broşürü bastırabilirsiniz örneğin. Buraya ne iş yaptığınız adınız ve mail adresinizi bastırabilirsiniz. Ardından eşe dosta, komşulara, akrabalara yaptığınız işi yaymanız gerekir. Zira siz yaptığınız iş hakkında etrafa bilgi dağıtmazsanız hiç kimse müşteri olarak size gelerek sizi bulamayacaktır. Bu sayede artık müşteri kitlenizi de oluşturmuş olursunuz. Hem ayrıca da bun iş gitgide etrafa yayılarak büyüyecektir.

Size gelen müşterileriniz eğer eliniz ve işiniz muntazam ve düzgünse bu sonuçtan çok memnun kalarak, bu durumu tanıdıklarına anlatacak ve size daha çok kişinin gelmesini sağlayacaklardır. En sonunda sokağınızda, mahallenizde ve hatta belki de yaşadığınız muhitte isim yapmış bir terzi bile olabilirsiniz. İnanın bunun olmaması için hiçbir neden yok. Ev de terzilik yapmak sayesinde sizlerde, birçok paralar kazanabilir ve aynan hayalini kurduğunuz gibi eve ek gelir sağlamış olabileceksiniz. Bunun için biraz cesaret göstererek, kendinize inanmanız ve burada sıraladığımız yolları tek tek yapmanız yeterli olabilecektir. Biran önce işe adım atmak bitirmenin yarısıdır bunu unutmamalısınız.
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde Doğal Kozmetik Ürünleri Yapıp Satmak

Neden Doğal Kozmetik Ürünleri Kozmetik ürünleri cildimizle direkt temas sağlayan ürünler olduğu için içlerinde ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir