Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Ütü yapmak oldukça zahmetli ve yapmayı bilmeyenler için oldukça sıkıntı verici bir iştir. Bu günler de işi bilen kişiler tarafından yapıldığındaysa gayet muntazam ve kısa sürede yapıp bitirilecek bir iştir. Günümüzde yoğun ve ağır yaşam şartları nedeniyle insanlar sürekli ne iş yapsam da para kazansam, yaptığım veya elimden gelen işleri nasıl paraya çeviririm diye düşünmektedir. Bizler için elimizden gelen bazı işleri paraya çevirmenin yöntemlerini arayan evde iş siteleriyse, ütü işi hakkında gelir sağlamakla ilgili farklı fikirler üretebilmekte. Evde ek gelir sağlamakla ilgili fikirler üreten bu siteler ev hanımlarına ve güzel ütü işi çıkaranlara evde ütü yaparak para kazanma fikrini önermekte.Bekâr yaşayan bazı insanlar, yanı sıra öğrenciler se bu iş için önemli müşteri potansiyeli sağlamakta. Sizlere onlara ulaşmakla da ilgili bazı fikirler sunabiliriz. Bunlar nedir diye soracak olursanız, mahallenizde ütü yapmaya başlamaya karar verdiğinizde sizlere sunacakları öneriler şöyle. Örneğin küçük el broşürleri bastırarak işe başlayabilirsiniz. Bastırdığınız bu broşürlere dışarıdan ütü işi alacağınızı belirterek, parça başına fiyat listesi hazırlayabilir ve size ulaşabilmeleri için telefon ya da e mail bilgilerinizi yazabilirsiniz. Yanı sıra bu duyuruyu daha büyük kitlelere yaymak için internetten de yapabilirsiniz.

Tabi ki de yakın çevrenize, arkadaşlarınıza, akrabalarınıza ve komşularınıza da evde ütü işine başladığınızı söyleyip, sizlere müşteri bulmalarını tembih edebilirsiniz. Bu sayede oturduğunuz sokakta, yakın çevrelerde ve mahallenizde size ütü yaptırmak isteyenler sizlere kolaylıkla ulaşabilecektir.
Bu sayede evinizin bir bölmesini, sürekli alacağınız ütü işleri için ayırabilir ve bu bölmeyi çalışma alanınız olarak dizayn edebilirsiniz. Yanı sıra mahallenizde ki tanıdık terzilerin, tanıdık esnafların camlarına, bazı apartmanların kapılarına bu işi yaptığınızla ilgili broşürlerden ve not kâğıtlarından asabilirsiniz.

Bu sayede kapınız bol bol size ütü yaptırmak isteyen müşterilerle dolup taşacaktır. Normalde birçok bayan tarafından da sevilmeyen ütü işin için, bayan müşteriler de kapınızı çalacaktır. Bazı hallerde hali vakti yerinde olan hanımlar, çok çocuklu fazla vakti olmayan bayanlar da ütü işi yaptırmak için sizleri arayabilir. Evde ütü yaparak para kazanmak sayesinde sizde aile bütçesine katkıda bulunabileceksiniz.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir