Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / Ek İş Ek Gelir / Evde Yapılacak İşler Nasıl Bulunur?

Evde Yapılacak İşler Nasıl Bulunur?

Evde Yapılacak İşler Nasıl Bulunur?

Günümüzde çoğu kadının ortak sorunu, evlendikten sonra hem işe hem de eve vakit ayıramamasıyla başlar ve çocuk olmasıyla birlikte iş hayatından tamamen kopup, evle ilgili alanlara yoğunlaşmasıyla devam eder. Bu süre zarfında rutin bir halde devam eden hayatları, bir süre sonra can sıkıcı bir hal alacak olup, sosyal hayattan kopmayla devam edip, sonu depresyona kadar dayanmaktadır. Tüm sorunları ortadan kaldırmak için kadınlara özel, evde yapılacak işler alanına gün doğmuştur.

Evde Yapılacak İşler Nasıl Bulunur

Bu konu dâhilinde herkes her işi yapamadığı gibi, herkes aynı kazancı sağlayamaz. İşten kopmadan önce, her zaman aynı saatte kalkıp, aynı mekâna gidip ve birde üstüne patronlardan emir almaktan sıkılanlar olduğu gibi; henüz hiç çalışmamış ve evde ne iş yapacaklarını bilmeyenlerde bulunmaktadır. Tüm bunlar için öncelikli olarak ne yapmak istediğinize, hangi alanda faaliyet göstereceğinize, hangi saatlerde çalışabileceğinize ve hangi işi yaparsanız sosyal çevrenizi ihmal etmeyeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü günümüz şartlarında evde yapılacak iş imkânları oldukça fazladır ve bu imkânlardan verimli bir şekilde faydalanabilmek adına, en doğru seçimleri yapmak zorundasınızdır. Özellikle çocuğu olan kadınların vakitleri çok olmayacağı ve çocuklarıyla da ilgilenmek zorunda oldukları için çalışma saatleri kısa olacaktır.Tüm bunları düşündükten sonra, karar vereceğiniz alanlar için uygulamanız gereken basamaklar şunlardır:

1- Karar vereceğiniz mekânla alakalı olarak, sessiz, havadar ve aydınlık düzeyi iyi ayarlanmış bir yeri tercih edebilirsiniz.

2- Mekândan sonra, düşünebilmek için kafanızda ne varsa, rahat bir nefes alarak boşaltın ve yanınızda mutlaka sizi motive edecek bir atıştırmalık ya da obje olmasına özen gösterin.

3- Egolarınızı, hangi alanda başarılı olduğunuzu, nelerden hoşlandığınızı ve sizin için önemli olan her şeyi dikkate alarak aklınıza gelen en az 10 fikri kağıt üzerine yazın. Bu fikirleri yazarken ne kadar vakit harcayacağınızı da göz önünde bulundurun.

4- Yeteneklerinizi ve tercihlerinizi yazdıktan sonra, onları en hoşlandığınız alanlardan, en hoşlanmadığınız alanlara kadar liste halinde sıralayın. Sıraladığınız bu işleri beyin süzgecinden geçirdikten sonra, kendinize en iyi 3 aday işi belirleyin ve bu işlerden hangisine karar vereceğinizi deneme yoluyla öğrendikten sonra, en başarılı olduğunuz alanı zaten uygulama sırasında belirlemiş olacaksınızdır.
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde Doğal Kozmetik Ürünleri Yapıp Satmak

Neden Doğal Kozmetik Ürünleri Kozmetik ürünleri cildimizle direkt temas sağlayan ürünler olduğu için içlerinde ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir