Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / Ek İş Ek Gelir / Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak

Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak

Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak

Kulağa ne kadar cazip ve hoş geliyor değil mi? Kendi ev ortamında ve stresten uzak rahat rahat yazı yazarak para kazanmak. Son yıllarda başta ev hanımları olmak üzere, üniversite öğrencileri ve boş zamanı olan erkelerin tercih ettikleri bir yöntemdir.

Peki, nedir bu evde yazı yazarak para kazanmak?

Gelişen teknoloji ve buna bağlı olarak giderek yaygınlaşan ve neredeyse her alanda kullandığımız internetin hayatımıza dâhil olmasıyla, boş zamanlarımızın birçoğunu internet geçirmeye başlamakla beraber, işlerimizin birçoğunu internetten halleder hale geldik. Durum böyle olunca insanoğlunun internet karşısında geçirdiği zaman giderek arttı ve internetten üzerinden her türlü ihtiyacını karşılama isteği giderek yoğunlaşmaya başladı.

Evden Yazı Yazarak Para Kazanmak

Müşteri açısından buraya kadar her şey çok güzelde bir de madalyonun öteki yüzü var. Binlerce milyonlarca kişinin takip ettiği sayfalar bir şekilde sürekli güncellenmeli ve yenilenmeliydi. Ama nasıl yapılmalıydı? Milyon kişinin takip ettiği sayfayı 50 çalışanla güncellemek de pek de mümkün olmasa gerek. Sistem sonunda sorunu kendi içinde çözdü: Makale yazarlığıNedir bu makale yazarlığı?

İnternet üzerinden yoğun olarak takip edilen sitelerin, haber, reklam ve benzeri konularda güncellenmesi ve yenilenmesi gereken iş ve bilgilerinin, yazar diye tabir edilen, dil bilgisi kurallarına hâkim kişilerce belirli bir ücret karşılığında yapılması işidir.

Sistem nasıl çalışmaktadır?

İnternet ortamında makale yazarlığı modülünü kullanan birçok site var. İlk yapacağımız şey bu tip sitelere internet üzerinden başvurmak. Başvuru sırasında neden bu işi tercih ettiğimizi ve kısa özgeçmişimizi eklemeyi unutmayalım. Başvurunun kabul edilmesiyle beraber (ki genelde kabul ediliyor) artık makale yazmaya başlayabiliriz.

Firma tarafından ilgili siteye girip makale yazabilmemiz için tarafımıza kullanıcı adı ve şifre tahsis ediliyor. Kullanıcı adı ve şifre vasıtası ile sisteme girdiğimizde karşımıza muhtelif konuların bulunduğu bir ana sayfa geliyor. Yapmamız gereken bilgi birikim ve konulara olan hâkimiyetimiz çerçevesinde konu seçimi yaparak akıcı metinler oluşturmaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu şudur. Her makalenin minimum kelime sayısına ve dil bilgisi kurallarına uymak, kopya metin ve içerikler kullanmamaktır. Bu şekliyle yapılacak makale yazarlığında ayda 1000 TL ye kadar para kazanmak mümkündür.
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde Doğal Kozmetik Ürünleri Yapıp Satmak

Neden Doğal Kozmetik Ürünleri Kozmetik ürünleri cildimizle direkt temas sağlayan ürünler olduğu için içlerinde ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir