Evden Gıda Ürünleri Satışı Yapmak

Evden Gıda Ürünleri Satışı

Marifetli olan birçok ev hanımı, evde yaptığı yiyeceklerin satışını yaparak ev ekonomisine katkı sağlamaya çalışmaktadır. Evden gıda ürünleri satışı son yıllarda çok gözdedir. Bu işi profesyonelce yapanlar da vardır. Birçok bayan aslında kilolu olmasa da her daim diyettedir. Özellikle iş kadınları sürekli yediklerine, içtiklerine dikkat ederler. İş yaşamı gereği öylen yemeklerini dışarıda yerler. Diyette olan bu bayanlar genelde kalorisi en düşük yiyecekleri tercih ettikleri için ağırlıklı olarak çorba ve salata çeşitlerine yönelme gereği duyarlar. Bir süre sonra sıkılmaya başlarlar çünkü hep aynı gıdaları yemek sıkıcı hale gelir. Bu durumda bazı ev hanımları düşük kalorili diyet ev yemekleri yaparak satışını yapıp ciddi kazançlar elde etmektedir. İnternetten açacağınız bir web sitesi sayesinde ve tanıtımını yapacağınız el broşürü sayesinde birçok çalışan bayana ulaşabilirsiniz.Kullanacağınız malzemelerin kaliteli olması, paketlemede hijyene dikkat etmeniz, sürekli müşteri kazanmanızda size artı olarak döner. Büyük şehirlerde olan birçok öğrenci kesimi var. Hepsi anne yemeklerine hasretler. Sarma, mantı ve börekler bu anlamda onlar için çok önemlidir. Bu şekilde yaptığınız ürünleri öğrencilere, yemek yapmaya vakti olmayanlara ya da yapmayı bilmeyenlere satarak gelir elde edebilirsiniz. En çok satışı yapılanlar arasında yer alan evde yapılan konserveler, birbirinden farklı çeşit çeşit turşular, tarhana, ev salçası, evde yapılan mantılar, ev makarnaları katkılı olamayan reçeller ve kahvaltılık soslar, satışı yapılan gıdalar arasında baş sırayı alır.

Saklama koşullarına dikkat ettiğiniz sürece çok da kısa sürede bozulmazlar. Bazı illerde belediyeler ev hanımlarına destek sağlamak için en turistik yerlere stantlar açarak satışlarına müsaade ederek, bu anlamda ev hanımlarını da desteklemektedir. Evde yaptığınız bu gıdalar için pastanelerle, kafeler ile anlaşabilir ve toplu sipariş alarak gelir elde edebilirsiniz. Bu anlamda yeter ki para kazanmak istenilsin seçenekler oldukça fazladır. Aynı zamanda 5 10 işçi çalıştıran bir işyeri ile anlaşarak öylen yemeklerini yapabilirsiniz. İşletme sahibi de bu anlamda kâr edebileceği için tercih etmesi muhtemeldir. Malzemelerini kendisi de alabilir, bu işi size de bırakabilir anlaşarak, yemekler yapıp kazancınızı katlayabilirsiniz. Tüm bu işleri yaparken, evden yaptığınız için vergi vermek, dükkân kirası da ödemek zorunda kalmazsınız.

Hiçbir zaman ölmeyen bir meslek dalı olma yolunda ilerleyen bu iş kolu, severek yaptığınız, hijyene dikkat ettiğiniz ve kaliteli malzeme kullandığınız takdirde, yüzünüzü güldüren bir meslek haline gelir.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir