Evden İkinci El Kitap Satarak Ek Kazanç Sağlayabilirsiniz

Evden İkinci El Kitap Satarak Para Kazanmak

Günümüzde kendi geleceğine yön vermek isteyenlerle, işten çıkarılan, beklediği kriterlerde iş bulamayan ya da daha fazla gelir elde etmek isteyenler, kendi işini kurmaya yönelmektedir. İş kurmak isteyenlerin ilgili ve bilgi sahibi oldukları alanlarda iş seçmeleri, başarılarını doğrudan etkilemektedir. Bu yazımızda kitaplara ilgisi olan, kitap okumayı seven ve bu alanda iş yapmayı düşünenler için ikinci el kitap alım satımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İkinci el kitap alım satımı yapmayı düşünenlerin satış alanları açısından birden fazla seçeneği bulunmaktadır. Mesela ikinci el kitapların alım ve satımı internet üzerinden yapılabileceği gibi dükkan ya da sergi alanlarında da yapılabilmektedir.

İş kurmak için sermayesi olmayan ancak çeşitli kitap arşivine sahip olanlar ellerindeki kitapları internet üzerinden satarak işe başlayabilirler. Günümüzde her şeyin internet üzerinden satıldığı düşünülürse kitap bu kanal için çok uygun bir ürün.İnternette bu satışlara aracılık eden bir çok site mevcut. Sanalpazar.com, gittigidiyor.com, ikinciel.com ve sahibinden.com bunlardan bazıları. Bu siteler üzerinden yapacağınız satışlar için sermaye kullanmadığınız için herhangi bir riskiniz de olmayacaktır.

Hayır ben bir dükkan açıp kitaplarımı oradan satmak istiyorum diyenler içinde keyifli ve kazançlı bir alan yaratmaktadır. İşlek bir cadde üzerinde olmasında dikkat edeceğiniz dükkanınızda, işe elinizde olan kitapları satmakla başlayabilirsiniz. Yakın arkadaş ve çevrenizden, evlerinde yer bulamadıkları ya da ellerinden çıkarmak istedikleri kitapları satın alabilirsiniz. Hatta dükkanınızın yakın çevresindeki insanlara kitaplarını satın alabileceğinizi, küçük el ilanlarıyla duyurabilirsiniz. Böylelikle hem kitap tedarik etmiş olur, hem de dükkanınızın reklamını yapmış olursunuz.

Burada önemli faktörlerden biri; satış sayınızın yükselmesi ve insanların size sık sık uğramasını sağlamak için kitap çeşitliliğinizin fazla olmasıdır. Çocuk kitaplarından romanlara, bilim kitaplarından tarih kitaplarına, şiir kitaplarından hikaye kitaplarına ve daha bir çok çeşitte kitap yelpazenizin olması gerekmektedir. Sizin için çeşitli kitap demek, çeşitli yaş gurubunda insan ve o oranda yüksek sayıda satış demek olacaktır.

Satış yaparken müşterilerinize kitapları okuduktan sonra geri alabileceğinizi bildirirseniz bir geri dönüşüm sistemi de yaratabilirsiniz. Ayrıca, kendi web sitenizi kurarak buradan da satış yapmaya devam edebilirsiniz. Bu işe küçük te olsa bir adım atarsanız gerisi kendiliğinden gelecektir. Mutlu günler dileriz.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir