Farklı Bir Girişimcilik Eğitimi; Girişim Savaşçısı Programı

Girişim savaşçıları geliyor

Birçok insanın gönlünde kendi işinin sahibi olmak yatıyor ama herkes girişimci olamıyor. Çünkü girişimci olmak cesaret ve mücadele ruhu gerektiriyor. 10 yılda 5 bin kişinin katıldığı eğitimlerde “girişimci mentorluğu” yapan Berke Sarpaş da bu durumu saptamış ve çok farklı bir girişimcilik eğitimi oluşturmaya karar vermiş.

Sarpaş Grubu çatısı altında verilecek eğitimin adı, “Girişim Savaşçısı Programı“. Bir yıl içinde yalnızca üç kez açılacak bu programın ilki 2 Kasım’da başlıyor. Ama bu programa katılmak kolay değil. Programa katılım bedeli olan 3 bin 500 TL’yi veren herkes bu programa katılamıyor. Programa katılmak isteyenlerin, bir psikolog eşliğinde yapılan kişilik envanteri testlerini ve mülakatı geçmesi gerekiyor. Başarılı olan adaylar sekiz haftalık eğitime alınıyor. Bu süreçte 30 farklı başlıkta eğitim alan adaylara ardından bir yıl boyunca profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunuluyor. Programa katılanlar çok farklı disiplinlere sahip kişilerden eğitim alacak. Örnekler şaşırtıcı ve ilginç.Eski sualtı taarruz (SAT) komandosu Erkan Balcı, adayları bir SAT askeri gibi direnç testlerinden geçirecek. Onlara açık havada, zorlu hayat şartlarında ayakta kalmayı öğretecek. Çolakoğlu Holding Dış Ticaret CEO’su ve DEİK Türk-Tayvan iş Konseyi Başkanı Yavuz Onay strateji geliştirme ve uluslararası ticaret alanlarındaki deneyimlerini girişimci adaylarıyla paylaşacak. Fütüristler Derneği Gençlik Kolları Başkanı Psikolog Barış Gürkaş’ın da eğitimci olduğu programda; Yemek Sepeti Kurucusu Nevzat Aydın, Peak Games Kurucusu Sidar Şahin, ETİ D (E-Ticaret İşletmecileri Derneği) Başkanı ve Kliksa Genel Müdürü Hakan Orhun, Google Türkiye Kurumsal Pazarlama Müdürü Özgür Kirazcı gibi 17 mentor ve eğitim koçu destek veriyor.

Girişim Savaşçısı Platformu Başkanı Berke Sarpaş, “Girişimcilik bir tür savaştır. Biz de yeni programımızla girişimci adaylarına iş hayatında nasıl mücadele edeceklerini öğretiyor, onların hayata bakış açılarını zenginleştiriyoruz” diyor.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir