Garanti fintech iş fikri arıyor

Garanti Bankası, BBVA Open Taient yarışmasıyla Türk girişimcilere geleceğin kapılarını aralıyor. Finansal teknolojiler veya finansal teknolojilere dolaylı da olsa katkı sağlayacak yaratıcı projesi olan tüm girişimcilerin katılabileceği yarışmanın Türkiye ayağını kazanacak girişim projesi, Meksika’da gerçekleşecek bölgesel finallerde ülkemizi temsil edecek.

Garanti Bankası, finansal teknolojiler veya finansal teknolojilere dolaylı da olsa katkı sağlayacak yaratıcı projesi olan tüm girişimcilerin katılabileceği, dünyanın en büyük fintech yarışmalarından biri olan BBVA Open Talent’in Türkiye ayağını düzenliyor.

Türkiye’den dünyaya açılmayı hedefleyen girişimlerin, projelerini küresel arenada tanıtma fırsatı bulacağı Open Talent, GarantiPartners bünyesinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye ayağını kazanacak girişim projesi, Meksika’da gerçekleşecek bölgesel finallerde ülkemizi temsil edecek.

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen BBVA Open Talent kapsamında başvurular, Türkiye’nin de dahil olduğu, bölgesel olarak finansal teknolojiler veya finansal teknolojiler alanına çözüm üreten girişimciler tarafından yapılabileceği gibi, dileyen girişimciler küresel çapta da üç farklı kategoride yarışmaya başvurabilecek. Bu doğrultuda, “Kimlik Doğrulama (Identity)” “Yapay Zeka (Artificial Intelligence)’’ ve “Şirketler için Fintech (Fintech for Companies)” kategorilerinde yarışmaya başvuracak girişimler arasından birinci olan, BBVA’nın dünya çapında gerçekleştirdiği yarışmanın finallerine katılmaya hak kazanacak.Uluslararası yarışma olanağı

BBVA’nın Open Talent yarışması hakkında bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, BBVA Open Talent yarışmasıyla, tüm dünyadan finansal hizmetlere yönelik çığır açıcı yeni fikirleri olan girişimlerin büyümesini desteklediğini söylüyor.

Finans ile teknolojinin buluşmasına 20 yıldır yatırım yaptıklarını, bankacılık sektöründeki dönüşümü tetikleyen fintech girişimleriyle etkileşim içinde olmaya ve onlardan beslenmeye büyük önem verdiklerini belirten Başer, “Bu nedenle Türkiye’deki girişimlere doğrudan uluslararası arenada yarışabilme imkânı yaratan BBVA Open Talent’i bu yıl İstanbul’da düzenlenmesi ayrı bir önem taşıyor” diyor. Yarışmaya katılmak isteyen girişimciler, başvurularını 17 Temmuz 2017 tarihine kadar https://www.centrodeinnovacionbbva.com/en/opentalent adresindeki web sitesi üzerinden yapabilecek.

“En büyük dileğimiz, Türk girişimin kazanması”

Bu yıl dünyada. 9’uncusu düzenlenen yarışmaya, bölgesel kategoride başvuran girişimler arasından, jüri tarafından seçilen projeler; Meksika, New York ve Londra’da düzenlenecek kategori finallerine katılırken, bunların kazananları da Global Summit’te yarışacak. Türkiye’deki girişimlerin, uluslararası fırsatlara kapı açan Open Talent’a katılmalarının, kendilerini dünyaya tanıtabilmeleri açısından son derece önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Didem Dinçer Başer, “Garanti olarak Türk girişimlerin global papara en etkili ve hızlı şekilde erişmesine aracılık etmekten mutluluk duyuyoruz. En büyük dileğimiz, bu yılki yarışmayı bir Türk girişiminin kazanması ve bu sayede birçok girişimciye örnek olarak cesaretlendirmesi…” diyor.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir