Genç emekliler için kolay işler

50’li yaşlarda emekli oldunuz. Tecrübeli, enerjik ve işbilir bir emekli olarak daha uzun yıllar para kazanabilirsiniz. Önemli olan gözlem ve araştırma yapmak. İşte, size uzun yıllar gelir getirebilecek, Türkiye’de fazla yaygınlaşmamış, yapılması kolay iş alanları

YASAL çalışmalar erken emeklilik konusunda ümit vaat ededursun, gelişmeler kamuoyunda dikkatle izleniyor. Yıpranma payıyla birlikte yüz binlerce yeni emekli ‘genç emekliler kervam’na katılacak. Ancak, genç yaşta emekli olmuş ve olacak bireylerin hem kendi bütçelerine katkı, hem de milli ekonomiye destek amacıyla iş kurmaları çok önemli. Bunun için küçük de olsa sermayeye ve ticari deneyime gereksinim var. Buna rağmen genç emeklilerin kuracakları işlerde vergi muafiyeti kolaylığı girişimci sayısında patlamaya neden olacak gibi görünüyor. Böylece rekabetten uzak henüz bilinmeyen sahalara yönelik küçük yatırımların cazibesi artacak.Genç emeklilerin yapabilecekleri işler arasında kimi fırsatları barındıran kolay işler üzerinde yoğunlaşmak ve doğru işi seçmek bu aşamada en önemli süreç. Aşağıda kısa başlıklar halinde sunduğumuz işler daha önceki sayılarımızda yayınladıklarımızdan farklı, pratik ve pek bilinmedik girişim örnekleri.

ÖNEMLİ OLAN BİLGİ
Burada genç emeklilere birkaç önerimiz var. Eğer uzmanlık alanınız serbest iş kurmaya yetmiyorsa, önerdiğimiz basit işleri büyük risklere girmeden kolayca hayata geçirebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Önemli olan herkesin yoğunlaştığı işlerin dışında kalarak rekabetin nispeten az olduğu konulara girip tüketiciye değişik ufuklar açabilmektir.

Bu konudaki satırbaşlarım yansıttığı mız iş önerileri aynı zamanda size ilham kaynağı da olacaktır. Hayal dünyanızı araştırmalarla zenginleştirin, genç emekli ve genç emekli adayları olarak girişim tasarılarını şimdiden hazırlamaya başlayın. Unutmayın hayal edilmedikçe hiçbir girişim başarılı olamaz. Ancak şunu da unutmayın; bilgi hayal kurmaktan daha önemlidir. Hayallerinizi bilgiyle donatmaya bakın. Hayalleriniz bilgi düzeyiniz sayesinde en sonunda verimli bir girişim haline gelecektir.
Aşağıda verdiğimiz başlıklar sizin için sadece bir anahtar olmalıdır. Şansa ve tesadüflere inanmadan araştırın, bütçenize, yeteneklerinize ve mizacınıza uygun en iyi işi kurun. İyi bir pazar araştırması yapıp şimdiden güvenle yola çıkmanız dileğiyle…

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir