Cumartesi , Mart 23 2019
Anasayfa / İş Fikirleri / Home Ofis Kurmak İçin 10 Öneri

Home Ofis Kurmak İçin 10 Öneri

Home Ofis Kurmak İçin 10 İpucu

Günümüzde çok yaygın bir hal alan ve yaşanılan yerin bir bölümünün ofis olarak kullanıldığı yeni nesil para kazanma yöntemine home ofis denir. Diğer bir tanımla, oturduğunuz yerden, kimseden emir almadan, istediğiniz saatlerde çalışma imkânı veren ve cezbedici imkânları bulunan para kazanma yöntemidir. Aklınızda bulunan home ofis denilebilecek işin, karlı, verimli ve sizi mutlu edecek derecede olması için uymanız gereken ya da gerçekleştirmeniz gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallarla birlikte hem kurduğunuz işte başarılı olacaksınız, hem de işinizde mutlu olarak süreklilik sağlayacaksınız. Bu kuralları daha doğrusu ipuçlarını sıralayalım.

Home Ofis Kurmak  1. Home ofisiniz için önemli sayılabilecek ihtiyaçların listesini yapın. Yani ofisiniz için gerekli olan kalem, defter, dosya, bilgisayar, tablet, telefon, çalışma masası, sandalye gibi ihtiyaçlarınızı listeleyin ve en kısa sürede tamamlamaya çalışın.
  2. İhtiyaçlarınızı belirledikten ve tamamladıktan sonra, evinizdeki en rahat, en aydınlık ve en havadar olan odayı, ofisiniz olması için yerleşim planına uygun özellikleri kullanarak düzenleyin. Bu düzenlemeleri odanızın, sesten, gürültüden ve çok kullanılan alanlara yakın olmasından kaçınarak tamamlayın.
  3. Eğer evinizde, aydınlatma özelliği yüksek olan bir oda yoksa, bu sorunu yapay aydınlatma sistemleriyle ortadan kaldırabilirsiniz.
  4. Ofis kurulumunu yaptıktan sonra kendinize gerçekleştirebileceğiniz ve katı olmayan ofis kuralları koyun. Örneğin, güne başladıktan sonra ofisinize ne zaman girip ne çıkacağınızı kural listenize kaydedin.
  5. Çocuğunuz varsa ve size işinizi yapmanız konusunda zorluk çıkartıyorsa, çalışacağınız saat dilimlerinde bir bakıcıdan destek alabilirsiniz.
  6. Home ofis işinizi ciddiye alarak, gerçek bir iş yerine koyarak ve şirket çalışmalarını baz alarak gerçekleştirmeye çalışın. Bu durum sizin iş kurallarınızdan biri olmaya aday olabilir.
  7. Ofisinizde mutlaka bir saat bulundurun ve çalışma saatlerinizin dışına çıkmamaya özen gösterin.
  8. İş hayatınızı ve özel hayatınızı birbirine karıştırmayın. İş saatlerinizi tamamladıktan sonra, özel ve sosyal hayatınızla alakalı olarak etkinlikler yapmaktan kaçınmayın. Bu şekilde iş ve özel hayatınızı dengelemiş olacaksınız.
  9. İşinizi ileri boyuta taşıdığınıza ve kar sağladığınıza inandığınız anda, kendinize işinizi hafifletecek şekilde bir ekip kurun ve kendi işinizin patronu olmaya, yönlendirme yapmaya başlayın.
  10. Ekip kurduktan sonra ise, sizin gibi girişimcilere fırsat verme çalışma başlayın.İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Dondurma Dükkanı Açmak

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar Özellikle yaz aylarında tüketilmesi ve insanları serinletmesi açısından dondurmanın büyük bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir