İnternetten Ek İş Yapmak

İnternetten Ek İş Yapmak

Teknolojinin gün geçtikçe ilerlemesi ve gelişmesine paralel olarak, ihtiyaçlarımızda aynı oranda artmakta, çok değil sadece 10-15 yıl öncesine kadar lüks olarak gördüğümüz durumlar bugün için neredeyse yaşamın olmazsa olmazı, kaçınılmaz bir zaruret haline gelmiştir. Hal böyle olunca gerek bireysel gerekse toplumsal olarak harcama ve masraflarımızda ciddi artışlar olmaya başlamış, oysa aile ekonomisine giren paradaki artış aynı oranda olmadığından bütçemiz her geçen gün zayıflamaya ve zamanla açık vermeye başlamış, gelirimiz giderimizi karşılayamaz hale gelmiştir.

Günümüzün mevcut manzarası karşısında birey; tüm yetenek, bilgi ve becerilerini kullanarak ek iş yâda ek işler yaparak daha fazla para yoluna gitmeyi düşünmekte ve bunun için çareler aramaktaydı. 15 yıl öncesine kadar pazarda limon satmak belki de en yaygın ek işlerden biriyken, özellikle internetinde hayatımıza girmesiyle bu alternatif işlere bir yenisi eklenmiş oldu. Ve belki de en kolay, en zahmetsiz ve en pratik alternatif.Peki, internetten ek iş yapmak ve para kazanmak ne kadar mümkün? Evet, oldukça diye başlayalım. Ancak tamamen sizin yetenekleriniz, becerileriniz, ufkunuz ve ayırabileceğiniz zamanla orantılı olduğunu da ekleyelim.

Neler yapabilirim? İnternet üzerinden yapabileceğiniz işleri kısaca şöyle sıralayabiliriz.

-Makale yazmak: Ev hanımları ve bazen de boş vakti çok olan erkeklerin en çok tercih ettikleri yöntemdir. Firmanın ihtiyaç duyduğu konuların tespit ederek, sitede duyurması ile başlayan süreç, kişinin konu hakkında bilgisi var ise bunları makale haline getirmesi, yok ise gerekli araştırmaları yaparak akıcı bir metin oluşturması ile sonlanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta makalenin firmanın belirttiği özelliklere uygun olarak yazılması ve kopya içerik içermemesidir. Genelde firmalar her 100 kelime için 50 kuruş ücret ödemektedirler. En çok tercih edilen yöntemlerden biri olup bilgi birikimi ve iyi derecede dilbilgisi gerektir.

-Reklam yapmak: İnternet üzerinden sahip olduğumuz sosyal hesaplarınız yâda web sayfanız üzerinden yapacağınız çeşitli reklamlarla, yaptığınız her reklam tıklandığında yâda yaptığınız reklam bir uygulama reklamı ise uygulama her indirildiğinde alacağınız belirli bir ücret üzerine kurgulanmış bir sistemdir. Çok tercih edilen yollardan biridir.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir