Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / Ek İş Ek Gelir / Katalog Üzerinden Satış Yapmak İsteyenler

Katalog Üzerinden Satış Yapmak İsteyenler

Katalogdan Ürün Satışı

Günümüzde pazarlama sektörü gelişmiş bir sektör olarak bulunmaktadır ve insanlar sadece oturdukları yerden satış yapmamaktadırlar. Müşterilerin ayağına ürünleri getirmek ve onların kolaylığına gelecek bir biçimde ürün tanıtımı ve satışı yapmak günümüz satış prensiplerindendir. Siz bir insana ürün satışı yapmak için sadece işyerinize gelmesini beklerseniz ya da yoldan bir insana ürün tanıtımı yapıp işyerinize götürmek isterseniz şüphesiz ki başarısız olacaksınız.

modellife katalogtan satisBu nedenle insanlar katalog üzerinden satış yapmak için yeni yeni düşünceler çıkarmakta ve çok daha fazla başarılı olmaktadırlar. Bir firmanın ya da bir ürünün hiç fark etmez eğer siz tanıtımını katalog üzerinden yaparsanız çok daha fazla talep alırsınız. Diyelim ki bir makyaj ürünü tanıtıyorsunuz ve kozmetik ürünleri satışı yapmak istiyorsunuz. İnsanlar genellikle alışveriş niyeti ile gidip alışveriş yapmazlar. Siz onların kapılarına ya da ayaklarına katalog gönderdiğinde insanların ilgisini çeker ve satışı kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir kadın işe bile giderken bir mağazada gözün güzel gelen bir şeyler olursa işe geç kalmak uğruna da olsa yine de alışverişini yapacaktır. Bunun gibi eğer katalog ile insanların karşısına çıkarsanız satışınızın sonucunda satış oranlarının da ne kadar yüksek olduğunu göreceksiniz.

Bir de insanların görsek zekasından bahsedelim. İnsanlar duyulan şeylere görülen şeylere oranla çok daha az inanıyorlar. Yani bir müşteriye sadece söz ile ürünü göstermeden ürün satmanız bir hayli zor olsa da ürünü gösterebileceğiniz bir Katalogdan ürün satışı ile çok daha fazla satış oranları elde edebilirsiniz. İnsanların sadece görsel zekasına vurgu yapmanız onları daha fazla etkilemenizi sağlayacaktır. Ya da bir iş yeriniz var diyelim ve yeni müşteriler kazanmak için teklif yapmanız gerekiyor. Telefondan ürün tanıtımı yapmak ile gidip yüz yüze sadece konuşmak arasında neredeyse hiçbir fark yoktur.

Ama elinizde işyerinize ait bir katalog olduğu zaman görselliğe hitap edip insanları etkileme yönünde daha başarılı olacağınız için satışlarınız da aynı oranda yükselecektir. Bu nedenle Katalog üzerinden satış yapmak satış tekniği açısından piyasada bulunan en iyi tekniklerden bir tanesidir.
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde Doğal Kozmetik Ürünleri Yapıp Satmak

Neden Doğal Kozmetik Ürünleri Kozmetik ürünleri cildimizle direkt temas sağlayan ürünler olduğu için içlerinde ne …

2 Yorumlar

  1. BİOBELLİNDA
    “Gerçek temizlik,doğayı kirletmeyen temizliktir.”
    evde katalog işi … hanımların ne kadar temizlik meraklısı olduğunu bilerek yola çıkarsak bu işi yapmakta zorlanmıycağınızı şiddetle söylüyorum.evden komşularınıza ,akrabalarınıza ,veya işte çalışıyorsanız ek iş olarak da yapıp arkadaşalarınıza satış yapabilir ve paranızı kazanabilirsiniz…üstelik bu işi internetten de yapabilirsiniz.. her konu da yardımcı olacağıomdan emin olabilirsiniz… loseyourself002-_-@hotmail.com ulaşın kazanmanıza yardımcı olayımmm

  2. Katalogtan ürün satışı yapmak isteyenler lütfen ulaşın. İlk kaydınızda katalog kargo ve üyelik ücretsizdir. Satış zorunluluğu yoktur
    esmerimgil@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir