Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / Makaleler / Kişisel gelişiminizi bir numaralı önceliğiniz haline getirmelisiniz

Kişisel gelişiminizi bir numaralı önceliğiniz haline getirmelisiniz

Kişisel gelişiminizi bir numaralı önceliğiniz haline getirmelisiniz. Herkes bunu yapmak ister ama çok azı bunu gerçekleştirir.

kisisel gelisimSağlık ve İnsanî Hizmetler Bakanlığı’na göre 65 yaşına kadar zenginleşmemiş kişiler, Amerikalılar’ın %99’unu oluşturmaktadır. Ben, zengin olanların şans veya talihle zengin olduğuna inanmıyorum. Bu kişiler işverenler olmanın yanı sıra girişimcilerdir. Hepsi profesyoneldir. Zengin olan % 1 ’tik kesimin özelliklerini sıralamak isterseniz, bu kişilerin riski göze alan, azimli, istekli vb. olduğunu söyleyebilirsiniz. Bir sır öğrenmek ister misiniz? Bu özelliklerin hiçbirisi başarıya giden yolda işe yaramaz. Bu özellikler tek bir kuruşun kazanılacağını dahi garantileyemez.İş dünyasında uzman olan bu zengin insanların tek bir ortak özelliğinin olduğunu biliyor musunuz? Onların her zaman zengin olacağını temin eden şeyi biliyor musunuz? Hepsinin paylaştığı ortak nokta şudur: Bu kişilerin hepsi kendi alanlarındaki en iyi satıcılardır. Zengin olan %1’lik kesim dünyadaki en etkili insanlardan oluşmaktadır.

Bu ülkede bazen satış işinden o kadar utanıyoruz ki adını gizleme gereği duyuyoruz. Satış yapmanın dünyada en çok para kazandıran iş olduğunu bilmelisiniz.

Amerika’da bizlere, güvende olmak istiyorsanız özgürlüklerinizden vazgeçip bir şirkette çalışmanız gerektiği söylenir. Özgürlük istiyorsanız işinizden istifa edip kendi şirketinizi kurabilirsiniz ama bu sefer de güvende olamazsınız. İnanılmaz düzeyde güven ve de özgürlük sunan tek meslek satıcılıktır. Mesleğinizi sevin ve onunla gurur duyun!
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Yönetim kurullarında kadın sayısı artıyor

BIST 100 Endeksi şirketlerinde 846 yönetim kurulu üyesi bulunuyor. Bunların 102’si kadın. Geçen yıl 89 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir