Komagene franchise giriş bedeli almıyor

KOMAGENE
Franchise giriş bedeli yok

Yörpaş bünyesinde faaliyet gösteren Komagene, çiğköfte pazarının ilk markalarından biri. Şirket yeni şubeler açarak büyümeye devam ediyor. Komagene’nin 78 ilde 642 bayisi var. Yurtdışında ise altı ülkede (Almanya, Azerbaycan, İsviçre, Fransa, Avusturya, Hollanda) 20 şubeye ulaştı. Bunların dördü şirket tarafından işletiliyor; kalanların franchising sistemiyle açılmış.

Komagene Genel Müdürü Çetin Tekdemir, “ 2013’te 30 milyon TL ciro elde ettik. 2014’te ise 40 milyon TL ciro bekliyoruz” diyor. Komagene, 2014 sonuna kadar şube sayısını 800’e çıkarmayı hedefliyor. Önümüzdeki beş yılda yurtiçinde bin 300, yurtdışmda ise 300 şubeye ulaşmayı hedefliyor.Komagene franchise giriş bedeli almıyor. Sürekli franchise ödemesi de yok. Sadece cironun yüzde 3’ü reklam katılım payı olarak alınıyor. İşletmeyi kurmak için gereken sermaye yurtiçinde 20-40 bin TL, yurtdışında ise bin-20 bin euro arasmda değişiyor.

Komagene yurtiçinde talep gelen her il ve ilçede şubeler açacak. Yurtdışında ise özellikle Avrupa Birliği ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlerde büyümeyi hedefliyor. Komagene franchise seçerken oldukça titiz davranan bir firma. Franchise adaylarında belli başlı kriterlerin olmasına çok önem veriyor. Örneğin işinin başında duramayacak girişimcilerle çalışmıyor. Şirketin belirlediği kurallara uymayanlarla asla izin verilmiyor.

Yer seçimi konusunda da çok dikkatli davranılıyor. Cadde mağazalarının işlek yerde olması çok önemli. Yeni açılacak şubelerin yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddelerde olmasına özen gösteriliyor. Komagene şubelerinde ana ürün çiğköfte ve dürüm. Yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde dürüm, konut yerleşiminin yoğun olduğu yerlerde daha çok paket satışı gerçekleşiyor.

Komagene’nin İstanbul Sultanbeyli’de 3 bin metrekarelik kapalı alana sahip bir üretim tesisi var. Bu tesis günde 20 ton çiğköfte üretim kapasitesine sahip. Şirket Avrupa ülkelerindeki bayileri için Almanya Köln’de 800 metrekare kapalı alana sahip bir üretim tesisi kuruyor. Bu tesis nisan ayı sonunda açılacak.

Telefon: 0216 367 97 00
E-posta: komagene@komagene.com.tr

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir