Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / Girişimcilik / Kupadu, melek yatırımcılardan 5 milyon TL yatırım aldı

Kupadu, melek yatırımcılardan 5 milyon TL yatırım aldı

Mekan önerisine ‘melek’ geldi!

Tekneden yalıya, restorandan platolara kadar 16 kategoride mekân önerisinin bulunduğu platform Kupadu, melek yatırımcılardan 5 milyon TL yatırım aldı. Kupadu’nun hedefinde İstanbul dışındaki büyükşehirlere yayılmak bulunuyor.

Eğlenmek için konseptlerine uygun mekânı bulmakta zorlanan beş girişimci, Kupadu’yu kurarak birçok mekânı bir platformda bir araya getirdi. Tekneden yalıya, restorandan platolara kadar sunmuş olduğu mekân ve araç önerilerini tek çatı altında toplayan Kupadu ’ya melek yatırımcılar 5 milyon TL değerinde yatırım gerçekleştirdi.

Kupadu’nun hikayesi kısaca şöyle: Kupadu’nun kurucusu Cem Has, Londra’da görsel iletişim ve tasarım eğitimi aldıktan sonra 2010 yılına kadar profesyonel şirketlerde sanat direktörü olarak çalıştı. Beş yıl önce de MODD/works Reklam Ajansı’nı kurdu. MODDAvorks’ün beşinci yılını kutlamak için mekân arayışına giren Has, istediği mekânı bulmakta zorlanınca Kupadu’yu yaklaşık beş ay önce hayata geçirdi.

kupadu

Kupadu’da tekneden yalıya, restorandan platolara kadar 16 farklı kategoride mekân önerisi bulunuyor. Kupadu aracılığıyla alternatifli birçok mekânı ihtiyaçlarınıza göre şekillendirme fırsatına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda dört farklı etkinlik kategorileriyle (düğün, kurumsal, parti, prodüksiyon) mekân seçiminde de kolaylık sağlanıyor. Etkinlik düzenlemeye uygun özel mülkiyet sahipleri de Kupadu sayesinde kapılarını kullanıma açarak ek gelir kazanıyor. Kupadu’da evinizi, klasik arabanızı, mekânınızı hatta odanızı bile kiralamanız mümkün.BÜYÜKŞEHİRLER ÖNCELİKLİ

Cem Has, Kupadu ile kiralama hizmeti vermek ve kiralama hizmeti almak isteyenleri bir platformda bir araya getirdiklerini söylüyor. Has, “Bunun için herhangi bir komisyon talebinde bulunmuyoruz. Kupadu hizmetlerinden yararlanmak için sadece kupadu.com adresine girerek ücretsiz olarak gerçekleştirilecek üyelik yeterli oluyor. Aynı zamanda kullanıcılar mekanlarını kendileri ekleyebiliyor. Diğer sitelerde içerikler firmaya sunulur ve firmayı tanıyıp tanımadığı bilinmeyen kişiler tarafından eklenir. Bizde içeriği de talebi de tüketici oluşturuyor” diyor.

Kupadu’nun kısa vadedeki hedefleri arasında İstanbul dışındaki büyükşehirlere yayılmak bulunuyor. Aynı zamanda mekân alternatifi sayısının yılbaşına kadar 3 bine çıkarılması planlanıyor. İlk ayda 50’nin üzerinde etkinliğe fayda sağladıklarını anlatan Cem Has, yıl sonuna kadar binin üzerinde etkinlik sahibini mekân sahibiyle buluşturmayı hedeflediklerinine ekliyor.

ihtiyaca yönelik düşünün

Mevcut global şartlarda melek yatırım almanın her geçen gün zorlaştığını ifade eden Cem Has, yatırımcıların yatırım yapacakları projeyi en ince detayına kadar incelediğini söylüyor. Has’ın melek yatırım almak isteyen girişimcilere tavsiyeleri şöyle: “Burada girişimcilere tavsiyem, fikrin senaryosunu olabildiğince ilerletip, kullanıcı deneyimlerini iyi tespit etmek olacak. Fikrin gerçekten bir ihtiyaca yönelik olmasını ya da hayata kolaylık sağlamasını iyi test etmeleri gerekir. Aynı zamanda gelir modeline çok fazla odaklanmamalarını tavsiye ediyorum. Geleceği olan fikirler bence daha çok fayda modeline odaklanmalı. Gerçekten fayda sağlayan bir fikir, gelir modelini zaten şekillendirecektir. Özellikle en önemli tavsiyem ‘Nasıl para kazanırız değil, nasıl fayda sağlarız?’ fikrini benimsemeleri olacak.”
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

E-spor etkisindeki tekstilin büyüklüğü muazzam

Cosplay, tekstil perakendecileri başta olmak üzere pek çok üreticiyi etkisi altına almış durumda. Özelleştirilebilir kıyafetler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir