Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / Girişimcilik / Meal Box, taze ev yemeğinde girişim fırsatı sunuyor

Meal Box, taze ev yemeğinde girişim fırsatı sunuyor

Taze ev yemeğinde girişim fırsatı

Taze ev yemeğini hızlı ve sıcak bir şekilde sunan gurme ev yemekleri zinciri Meal Box, bir yılda 22 franchise şubeye ulaştı. Şirket, ilk 30 franchise şube için franchise giriş bedeli almıyor.

Meal Box’ın hikayesi, Murat Demirhan, Bülent Demirhan ve Cüneyt Gürbüz’ün evde sağlıklı, taze, lezzetli ve göze hitap eden yemek yeme isteğiyle başladı. Taze, sağlıklı ve lezzetli ev yemeklerinin ödüllü ve özel tasarımlı kutulara girmesiyle başlayan bu macera, bir yılda grafiği hızla yükselen bir başan öyküsüne dönüştü.

Meal Box

ilk şubesini 2014 yılında Alaşehir’de açan Meal Box, birinci yılında 22 şubeye ulaştı. Kurulduğu günden bu yana İstanbul’un farklı noktalanndan gelen talepleri değerlendirerek franchi-sing ile hızla büyüyen marka, ev yemeklerini sipariş noktasına maksimum 30 dakika içinde sıcak bir şekilde ulaştırma iddiasıyla ön plana çıkıyor.

Meal Box, tüm süreçlerini (yemek pişirme, sipariş alma, adrese teslimat, müşteri hizmetleri) kendisi yöneten, franchising modeliyle büyüyen bir yemek zinciri. Sistemde franchise şubeler yemek pişirmiyor. Yemekler merkezi mutfaktan deneyimli şeflerin elinden çıkıyor. Şubelere günlük ve taze olarak ulaştırılıyor. Meal Box Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Murat Demirhan, “Müşteri vaadimizi her gün her şubemizden 60 farklı ev yemeğini, 30 dakika içinde sıcak şekilde ve özel bir sunumla müşterilerin kapısına getirmek olarak tanımlıyoruz” diyor.

FRANCHİSE BEDELİ YOKMeal Box ilk 30 şube için franchise bedeli ya da giriş bedeli almıyor. Paket servis formatı için toplam yatınm tutan 70 bin TL civarında. Bu yatırımın büyük kısmını fırınlar, soğutucular, motorlar, yazarkasa POS cihazları gibi demirbaşlar oluşturuyor.

Temmuz ayı sonunda ilk örnekleri Kartal ve Suadiye’de açılan Gel-al ve yerinde tüketim de yapılabilen yeni forma-tının toplam yatırım tutarı ise şubenin büyüklüğüne bağlı olacak şekilde 100 bin TL ile 150 bin TL arasında değışiyor.

Murat Demirhan, Meal Box’ın kısa zamanda büyüme ivmesini hızla yükselttiğini belirterek, şunlan söylüyor: “Kurulduğumuz günden bu yana yoğun bir şekilde aldığımız franchise taleplerimizle İstanbul’da bulunan şube sayımızı 22’ye ulaştırdık. Ataşehir’den Ümraniye’ye, Bakırköy’den Kartal’a yaygınlık kazandık. İstanbul içinde büyüme hızla devam edecek. Ekim ayında Ankara’da şubeler açmak için görüşmelere yakında başlıyoruz. Bursa, Eskişehir ve İzmit 2015 yılı içinde planladığımız şehirler. 2016 sonuna kadar Meal Box’m Türkiye’nin 20 farklı şehrinde hizmet vermesini sağlayacağız.” Paket servis modeli için 50-80 metrekarelik bir dükkan yeterli. Gel-Al modeli için de 70-100 metrekarelik mekanlar yeterli oluyor. Murat Demirhan, en iyi ilk beş franchise şubenin henüz ortalama altı aylık olmalarına rağmen 60-70 bin TL ciro seviyelerine ulaştıklarına dikkat çekiyor ve bu şubelerin yıllık cirolarının 100-120 bin TL civarında olmasını beklediklerini vurguluyor. Bayi performansına bağlı olmak üzere, tüm giderler sonrası net kâr marjı yüzde 10-15 arasında gerçekleşiyor. 2015 sonuna kadar sisteme dahil olan franchise’lardan royalty alınmıyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir ve İzmit

İlk sermaye: Paket servis formatı için toplam yatırım tutan 70 bin TL civarında. Gel-Ai ve yerinde tüketim de yapılabilen yeni formatının toplam yatırım tutarı ise 100 bin iie 150 bin TL arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Aylık 100 bin TL.

Kâr marjı: Yüzde 10-15 arasında.

Başvuru için iletişim: www .meaibox.com.tr/frairhising ya da franchise@meaibox.com.tr
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

E-spor etkisindeki tekstilin büyüklüğü muazzam

Cosplay, tekstil perakendecileri başta olmak üzere pek çok üreticiyi etkisi altına almış durumda. Özelleştirilebilir kıyafetler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir