Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Girişimcilik / Melek Yatırım Nedir?

Melek Yatırım Nedir?

Melek Yatırım

Birçok insan istediği işi hayatının başında yapabilecek kadar şanslı doğmayabilir. Hayat sizin için daha zor olabilir ama bu durum sizi hayallerinizden hiçbir şekilde alıkoymamalı. İşleyeceğini ve iyi getiriler sağlayabileceğini düşündüğünüz hayallerinizi gerçekleştirmeye çok yakınsınız.

Aklınıza yeni bir fikir geldiğinde bunu komşularınıza anlatıp geçiştiriyorsanız siz de sıradan bir insan olarak kalırsınız. Fakat bu fikri kullanarak hayata geçirirseniz girişimci olursunuz.  Bu girişiminiz için gerekli olan çoğu zaman sadece bir, girişim sermayesi olabilir.

Gerekli Olan Yatırımı Nasıl Finanse Edebilirim?

Hayallerinizi gerçekleştireceğiniz bir iş planınız var ama bu girişiminizi gerçekleştirebileceğiniz girişim sermayeniz yoksa ihtiyacınız olan melek yatırım sistemidir. Melek yatırımcılık sayesinde hayallerinize bir adım daha yaklaşırsınız.

Peki, bu melek yatırımcı nedir? Melek yatırımcı, startup denilen yolun başındaki bir işe sermaye sağlayan kişi veya kurumdur. Öncelikle yapmak istediğiniz işi belli bir yola koyar, gitmeniz gereken güzergâhı çizersiniz. Bu iş gidişatını bir sunum ile ilgililere sunmanız gerekir. Eğer işinizde bir gelecek görür ve sunumunuzu beğenirlerse işiniz için girişim sermayesi sağlarlar.

Startup seviyesindeki iş fikirlerinize finansal destek sağlayan bu yatırım sistemi tüm hayallerinizi gerçekleştirmek için size önemli bir basamak olur. Melek yatırım sayesinde hayallerinizin önündeki maddi sıkıntılara boyun eğmenize gerek kalmaz.

Tabi ki her hayalin gerçekleştirilebilmesi için belli riskler almak gerekir. Öncelikle yapmak istediğiniz iş için kararlı olmanız gerekmektedir. Kararlılıkla işinize başlamalı ve gerçekleştireceğiniz zamana kadar yaşanabilecekleri, yapabileceklerinizi ve kaydedeceğiniz ilerlemeyi belirlemelisiniz.

Gidilecek yolu belirlediğiniz takdirde ihtiyacınız olan girişim sermayesi konusu gözünüzü korkutmamalı. Melek yatırımcılar sizin hayallerinizi gerçekleştirmek içi var.

Özellikle hayatı boyunca hiç çalışmamış olan ev hanımları için büyük mutluluklar sağlayan bu özel destek çok önemlidir. Birçok kadın hayatı boyunca hiç çalışmadığı için kendisini iş hayatına atmaktan ve risk almaktan korkar. Ya sonuç hüsran olursa diye düşünmekten kendilerini alamayabilirler.

Bugün Türkiye’de de çok yaygın olan melek yatırım sistemi giderek daha iyi bir işleyişe ulaşmaktadır. Hayalinizdeki işi yapmanız için önünüzde artık hiçbir engel bulunmamaktadır.

Melek yatırımcılık sayesinde siz de işinizin gidişatını sağlayacak, hayallerinizin önünde engel olan para durumundan sizi kurtaracak meleğinizi bulabilirsiniz.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir

İkinci el online araç girişimi

Ototrink.com, kişiye ya da kuruma özel online fiyat teklifi alma, ücretsiz ekspertiz ve sonrasında hızlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.