Muzipo Kids, çocuk gelişim ve spor merkezi

Çocuk gelişim ve spor merkezi Muzipo Kids’ler, 41 merkeze ulaştı. Kurucu ortaklardan Aslı Olgun, “Yıl sonuna kadar 70 merkeze çıkmayı hedefliyoruz. Şirketimizin sermayesini artıracak, büyümemize destek olacak ortaklıklara sıcak bakıyoruz” diyor.

Muzipo Kids, çocuk gelişim ve spor merkezi. 50 şehirde 222 merkeze ulaşan Türkiye’nin en yaygın spor zinciri b-fıt’in kurucuları Bedriye Hülya ve Aslı Olgun kardeşler tarafından kuruldu.

Çocukların erken yaşta ince ve kaba motor becerileri edinmesini, duygusal ve sosyal zeka becerilerinin geliştirilmesini hedefliyor. Kurucu ortaklardan Aslı Olgun, [highlight color=”yellow”]“Hareket ederek büyüyen sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz”[/highlight] diyor. Kendisi de eğitimci olan Olgun, b-fıt’ten sonraki ikinci büyük girişimlerini ve hedeflerini şöyle anlatıyor:

Muzipo Kids

“ZİHİNSEL GELİŞİMİ DESTEKLİYOR”

Muzipo Kids kurma fikri b-fıt girişimimizde elde ettiğimiz başarıya dayanıyor. Çok kısa zamanda 50 şehirde 222 merkeze ulaşarak Türkiye’nin en büyük spor zinciri konumuna geldik. Kadınların hareket ihtiyacına çözüm olabildiğimizi görünce, bunu çoculdara erken yaşlarda kazandırmanın yollarını aradık. Çocuk gelişimi konusundaki geniş literatür çocukların akademik başarılarının bedensel gelişimle ilişkisini gösteriyor. Çocuklar oyam oynayarak ve hareket ederek öğreniyor. Eğitimde hareket odaklı programlar, çocukların hem bedensel gelişimlerini sağlıyor hem sosyal becerilerini güçlendirerek akademik yaşama hazırlıyor. Ancak erken yaşta, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyici programlar sunan kurumlar Türkiye için yeni bir kavram.

“MELEK YATIRIMCIMIZ YOK”

Muzipo Kids’i özkaynaklarımızla hayata geçirdik. Melek yatırımcıdan destek almadık. İlk merkezden sonra pek çok şehirden talep geldi ve Muzipo Kids markası franchise sistemiyle büyüdü. Şu anda 41 merkezimiz faaliyette. Açıldığımızdan bu yana 20 binden fazla çocuğun hayatına dokunduk. Tüm merkezlerimizde tek bir ayda 30 bin buluşma gerçeldeştiriyoruz. 2019 sonuna kadar merkez sayımızın 70 e çıkmasını öngörüyoruz. Bu konuda öncelikli olarak Muzipo ‘ Kids merkezi olmayan şehirleri hedefliyoruz. Amacımız, daha hareketli bir yaşamı alışkanlık haline getirmek.

YENİ PROJELER VAR

Türkiye’nin en büyük spor zinciri olmak bizlere spor kültürünü inşa etme sorumluluğunu yüklüyor. Bu doğrultuda sektördeki uzman eğitmen eksikliği sorununa el attık ve b-akademi girişimini kurduk, b-akademi bünyesinde sadece b-fıt’te çalışan eğitmenlere değil tüm sektördeki antrenörlere özel eğitimler düzenliyoruz. Benzer bir modeli Mu Akademi ismiyle önümüzdeki yıl hayata geçirmeyi planlıyoruz. Burada da çocuk gelişiminden hareket odaklı programlara kadar pek çok konuda donanımlı eğitmenler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Başka bir iş planımız ise b-studio. birebir egzersiz desteği almak isteyen kişilere hitap edecek. Bu butik modelimizde daha özelleştirilmiş hizmet vermeyi planlıyoruz.”

  • Şirket adı: Muzipo Kids
  • Girişimciler: Bedriye Hülya, Aslı Olgun
  • Marka: Muzipo Kids
  • Kuruluş tarihi: 2011
  • Sektörü: Çocuk gelişimi ve spor
  • Faaliyet alanı: Çocuk oyun ve spor programı
  • Melek yatırımcı: Yok
  • Sermaye ihtiyacı: Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir