Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / İş ve Kariyer / Okulda Diyabet Programı, Hindistan’a ihraç edildi!

Okulda Diyabet Programı, Hindistan’a ihraç edildi!

Okulda Diyabet Programı, Hindistan’a ihraç edildi!

sanofiTürkiye’nin üçüncü büyük ilaç şirketi olan Sanofi Türkiye, ülkemizde uyguladığı sosyal sorumluluk projeleriyle diğer ülkelere de örnek olmaya başladı. Şirketin en önemli tedavi alanı olarak belirlediği diyabet konusunda 2010 yılında başlattığı Okulda Diyabet Programı‘nın bir benzeri artık Hindistan’da da uygulanıyor.

Dünyanın en büyük beş ilaç şirketinden bili olan Sanofi, 16 tedavi alanındaki yaklaşık bin 820 çalışanıyla Türkiye’nin de üçüncü büyük ilaç şirketi. Yakın zamanda Ortadoğu merkez ofisini İstanbul’a taşıyan şirket, bölge operasyonlarını buradan yönetiyor.

Klinik çalışmalar, satın alım ve bilişim çözümleri alanında bölgeye liderlik eden Sanofi Türkiye, aynı zamanda Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) projeleriyle de örnek almıyor. Şirketin en önemli tedavi alanı olarak belirlediği diyabet konusunda 2010 yılında başlattığı Okulda Diyabet Programı, dünyaya örnek gösterilen bir KSS projesi oldu.Hatta Hindistan’da benzeri bir uygulama başladı.

Okulda Diyabet Programı, 2010 yılı sonunda Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği Başkanlığı’nda, eğitim ve sağlık bakanlıklarının desteğiyle hayata geçmiş bir proje. Üç yıldır aralıksız sürdürülen bu proje kapsamında, 30 bine yakın okulda, 600 bine yakın öğretmen ve veli ile 8 milyona yakın öğrenciye diyabetle ilgili eğitim verildi.

Hala devam eden bu program ile diyabet hastalığının farkındalığını artırmayı amaçladıklarını söyleyen Sanofi Türkiye’nin kurumsal ilişkiler ve iletişim direktörü Aysun Hatipoğlu, şimdi de projenin ikinci fazı olarak okul hemşirelerine diyabet eğitimi vereceklerini anlatıyor. Şirket, şimdilerde ise, Evde Diyabet Programını hayata geçirmek için çalışmalara başlamış durumda. Henüz fikir aşamasında olan bu çalışmada evde yaşayan herkesin diyabet konusunda far-kındalığınm artırılmasının sağlanması yönünde bir planlama yapılıyor.

Şirketin hazırlıkları süren KSS projelerinden birinin de nadir görülen genetik hastalıklarla ilgili olacağını söyleyen Hatipoğlu, “Nadir görülen genetik hastalıkların tedavisinde 14 ürünü bulunan Genzyme bizim bünyemizde. Bu çalışmayı da bu markamızla beraber planlıyoruz” diye konuşuyor.
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Sporcu Kariyer Yönetim Ajansı Kurmak

Türkiye’de de sporcu kariyer yönetim ajansları kurulmaya başladı. Bu tür ajanslar sporcunun özel yaşamının bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir