Pazar , Şubat 17 2019
Anasayfa / Girişimcilik / Şehir ışıkları, Brezilya’da ikamet edenlerin hikayelerini yansıtıyor

Şehir ışıkları, Brezilya’da ikamet edenlerin hikayelerini yansıtıyorŞehir ışıkları, Brezilya’da ikamet edenlerin hikayelerini yansıtıyor.
Messages That Shine ya da Mensagens Que Brilham, şehir ışıklarını, halk tarafından gönderilen mesajları yansıtan modelleri ile değiştirdi.

FITSAT-1, insanların gece karanlığında mors alfabesi ile mesaj göndermelerini sağlıyordu. Fakat şimdiki proje, insanların mesajlarını direk göndermelerini sağlıyor. Messages That Shine ya da Mensagens Que Brilham adındaki proje, şehir ışıklarını, halk tarafından gönderilen mesajları yansıtan modelleri ile değiştirdi.

FITSAT-1Para Kazandıran Ek İş İmkanları ve Para Kazanma Yolları İçin Tıklayınız...

Brezilyalı reklam şirketi Dim&Canzian tarafından enerji firması AES Eletropaulo için geliştirilen bu proje, metin yazılı özel merceklerle donatılmış sokak lambalarını Sao Paulo kendinin dört bir köşesine yerleştirmeyi öngörüyor. Vatandaşlar, şehrin geri kalanları ile paylaşmak istedikleri hikayeleri ya da mesajları, şehir ışıklarıın yanma süreci boyunca yansıtılması için şirkete gönderiyorlar ve şirket yetkilileri en iyi mesajı seçerek, şehrin dört bir yanında yayınlıyor. Her bir mesaj, “Hayatın en iyi hikayesi enerjimiz ile paylaşılıyor” yazısı ile gösteriliyor. Bu da elektriğin, marka tanıtımı kadar önemli olduğunu vurguluyor. Aşağıdaki video bu projenin sonuçlarını göstermektedir.

Deneme aşaması için Sao Paulo’nun Barueri bölgesinde dört haftalık süreyle yayınlanacak olan 50 adet mesaj seçilmiş durumda. Bu sayede, topluma mesaj vermenin antisosyal yolu olan grafitinin azalması bekleniyor.

Website: www.dimcanzian.com.br
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

Kamu parası akıllı paraya çevrilmeli

Bugünün girişimcisinin, ‘paraya’ değil, \akıllı paraya’ihtiyacı var. Kamunun girişimcilere akıllı para sağlama konusunda çeşitli adımlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir