Pazar , Mart 24 2019
Anasayfa / Girişimcilik / Start up’lara İngiltere kapılarını açıyor

Start up’lara İngiltere kapılarını açıyor

Türkiye’nin başarılı girişimcileri, GREAT Scale-up yarışmasıyla şirketlerini Birleşik Krallık’ta büyütme fırsatım yakalayacak. Kazananlar için Birleşik Krallık’ta özel bir işletme programı hazırlanacak.

Birleşik Krallık’ın Türkiye ile sağlık, eğitim ve enerji gibi pek çok farklı sektörde ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek amacıyla Mart 2013’ten bu yana sürdürdüğü GREAT kampanyası, Türk şirketlerine yeni ufuklar açmaya devam ediyor. Kampanya kapsamında geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen GREAT Start-up yanşmasında elde edilen başarının ardından bu yıl düzenlenen GREAT Scale-up yarışması, kazanan şirketlerin Birleşik Krallık’ta işlerini büyütmelerini ve uluslararası bir ağa dâhil olmalarını sağlayacak. Bunun yanı sıra girişimci bir ekosistem ile bağlantı kurmalarına da yardımcı olacak.

GREAT Scale-up yarışması

GREAT Scale-up yarışması, tüm sektörlerden, tanımlanmış bir işletme modeline ve kaydına sahip bulunan, ölçeğini genişletmekte olan Türk şirketlerinin katılımına açık. Aday şirketlerde aranan özellikler arasında, şirketin en az dört yıldır faaliyette bulunması, 2014 yılı faaliyet gelirinin en az 500 bin Sterlin olması, Birleşik Krallık piyasasına sürülmeye uygun bir iş birimine sahip bulunması ve Birleşik Krallıkta bir yıl içinde faaliyete geçme planına sahip olması yer alıyor.Kadın Girişimci, Anadolu’dan Girişimci, Sosyal Girişimci, Yenilikçi İşletme ve Jüri Özel Ödülü kategorileri için yarışacak adayların başvurularını 24 Ocak 2016 tarihine kadar www.gov.uk/great-startup-turkey adresinden gerçekleştirmeleri gerekiyor. Büyük Jüri şubat ayının ikinci haftası bir araya gelerek kazananları belirleyecek ve sonuçlar Mart 20l6’da ödül töreniyle açıklanacak.

BEŞ ŞİRKET SEÇİLECEK

Kazananlar için Birleşik Krallık’ta özel bir işletme programı hazırlanacak. Londra’ya üç günlük bir iş seyahati yapacak olan girişimcilere, alanlarında uzman muhasebeciler ve avukatlar aracılığıyla, Birleşik Krallık’ta işletme kurma, çalışma vizesi ve vergi konularında danışmanlık hizmetleri sağlanacak. Yakın zamanda Londra’da kurulan Türk şirketlerle görüşmelerin ayarlanmasının yanı sıra, Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı’nın (UKTI) sunduğu fırsatlarla ilgili bilgi verilecek. Kazanan şirketler, Birleşik Krallık girişim sermayeleri ve girişimcilik ekosisteminde yer alma fırsatı bulacak.

Yarışma hakkında bilgi veren Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner, şunları söylüyor: “İşletmelerini Ingiltere’de büyütmek isteyen şirketler, Türk CEO’lardan oluşan güçlü bir heyet tarafından değerlendirilecek ve iş fikri, niteliği ve Ingiltere’deki büyüme potansiyeli gibi kriterlere göre katılımcılar arasından beş girişimci şirket seçilecek. Şirketlerin ufuklarını genişletme fırsatı bulacağı bu yarışmanın iki ülke arasındaki bağları daha da güçlendireceğine inanıyoruz.”
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular


üye

Bunu da İnceledinizmi ?

E-spor etkisindeki tekstilin büyüklüğü muazzam

Cosplay, tekstil perakendecileri başta olmak üzere pek çok üreticiyi etkisi altına almış durumda. Özelleştirilebilir kıyafetler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir