Takıda gümüş dönemi

Bu yıl 37’ncisi düzenlenen İstanbul Jewelry Show Ekim 2013’de gümüş takılar tasarımları ve modelleri ile altın ve pırlantaya rakip oldu.

El işçiliğinin ön plana çıktığı gümüş takıları pırlanta setlerden ayırt etmek neredeyse imkansız hale geldi. Özellikle bu yıl fuarda, ‘rose altın’ tahtını ‘rose gümüş’ takılara bıraktı.Gümüş takı modellerinde Obsidyen, Onix, Rubin, Larnit gibi yarı değerli taşlar, bu yıl vitrinlerde yerini alıyor. Gümüş modellerde küpe, bileklik, yüzük ve kolyeden oluşan gümüş takı setleri de kombine halinde tüketiciye sunuluyor.

Renkli montürlerin de ön planda olduğu gümüş trendleri her yaşa hitap ediyor. Gelişen teknolojiyle birlikte tasarım konusunda hayal gücünü yansıtan ürünlere imza attıklarını belirten gümüş üreticileri, bu sayede altın ve mücevherle yarışır hale geldiklerini söylediler.

Altın alıcılarının yatırım için gram altına yönelmeleri, kadınların sürekli değişik takılara sahip olma istekleri ve erişilebilir fiyat avantajı gümüşün bu sektörde ki yükselişine sebep oluyor.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir