Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Haberler / Veni Vidi Göz Sağlık Grubu, sağlık turizmi alanında hızla büyüyor

Veni Vidi Göz Sağlık Grubu, sağlık turizmi alanında hızla büyüyor

Veni Vidi Göz Sağlık Grubu, en son teknolojiler ile doktor deneyimini bir araya getirerek binlerce hastanın göz hastalığına çare oldu. Birbiri ardına yeni merkezler açan Grup, sağlık turizmi alanında hızla büyüyor…

SAĞLIK sektörünün ekonomiye katkısı her geçen yıl artıyor. Gerek devlet gerekse özel hastaneler hasta memnuniyeti için var güçleriyle çalışıyor. Branş hastaneleri arasında son yıllarda atağa geçen Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu, yenilikçi göz teknolojileri alanında odaklandığı akıllı lens (göz içi kalıcı lens) ve Türkiye’de ilk defa kendi bünyesinde yapılmaya başlanan, lazer tedavilerinde en son teknoloji olarak göze dokunmadan yapılan No Touch Laser uygulamaları ile yurtiçi ve dışından binlerce hastayı görme kusurlarından kurtardı.

İstikrarlı gelişimiyle dikkat çeken Veni Vidi Göz Grubu, gelişmiş ülkelerde uygulanan yenilikçi tedavi uygulamalarını gün geçtikçe daha çok hastaya dünya ile eş zamanlı ulaştırıyor. Firma bu yenilikçi, öncü tam, tedavi yöntemleri ve hasta memnuniyetine odaklı yaklaşımıyla, ülkemizin saygm, güvenilir sağlık markalarından biri olma hedeflerine doğru emin adımlarla yol alıyor.

İNSAN ODAKLI TEDAVİ

2016’da projelerini aksatmadan hayata geçirdiklerini belirten Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu Yönetim Kurulu Başkam Necdet Özdemir, “İstanbul, Ankara ve Sakarya’daki altı merkezimizde yabancı hasta portföyümüzü artırarak Türkiye ekonomisi için çalışmaya devam ediyoruz. Teknolojik yenilikleri yakından takip ederek hastalarımıza en iyisini sunmaya gayret ediyoruz. Göz branşında öncü olmak için çalışıyoruz” diyor. 2016 yılında tam teşekküllü Pendik Cerrahi Mer-kezi’ni hizmete sunan Grup, üç yıl içinde İstanbul Avrupa Yakası’nda iki, İzmir ve Bursa’da birer yeni merkez açmayı hedefliyor.

Özdemir, “Bir firma için en etkili tanıtımın, doğru tam ve başarılı bir tedaviyle mutlu kılınmış hastaların, duygu ve düşüncelerini başkalarıyla paylaşması olduğuna inanıyorum. Mükemmel sonuçlara kavuşturduğumuz on binlerce hastamızın, doktorlarımızı ve kurumumuzu yakınlarına tavsiye etmesi bizim için çok değerli. Tüm cihazlarımız Avrupa standartlarında, bu teknolojik altyapıyla hastalarımızın konforu için çalışıyoruz. Göze dokunmadan yapılan No Touch Laser, Akıllı Lens (göz içi kalıcı lens), göz kapağı sarkmalarında ameliyatsız müdahaleler, keratokonus hastalığında hibrid tedavisi (ışın ve lazer), önlem alınmazsa körlüğe kadar götürebilecek göz tansiyonunda ışm tedavisi (SLT), gözde meydana gelen sinek uçuşmaları için vitreolizis tedavisi gibi en yenilikçi uygulamaları hayata geçiriyoruz” diyor.

EN YENİ TEKNOLOJİLERLE

Gelişmiş teknoloji kullanımının göz hekimliği hizmetinde en önemli faktör olduğunu belirten Özdemir, bilimsel gelişmeleri takip eden, derin bilgi birikimi ve deneyime sahip hekimlerin ileri teknolojiyle desteklenmesinin Grubun başarısmda belirleyici olduğunu söylüyor. Veni Vidi Göz Grubu’nu diğer göz merkezlerinden ayıran en önemli özelliğin, en son teknoloji lazer-li refraktif cerrahi uygulamalarının kullanılması olduğunu vurguluyor. Özdemir, No Touch Laser ve Akıllı Lens uygulamalarında uluslararası şirketlerle işbirlikleri yaptıklarım da ifade ediyor.

Sağlık turizminde öncü

Türkiye’nirı, sağlık turizmindeki hedefi 2023’te 20 milyar dolar. Bu hedef için tüm imkânlarını sunduklarını belirten Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özdemir, “Her yıl yabancı hasta sayımız artıyor. Daha iyi bir hizmet sunmak için Türkiye’de sağlık turizmi faaliyetlerimizi ve yatırımlarımızı hızlandırarak bu yıl sağlık turizmine önemli bir bütçe ayırdık. Türkiye’de hedeflediğimiz bölgelerde yeni merkezler açtıktan sonra 2023 yılına kadar yurtdışında da bir merkez açacağız” diyor. Hekimleri Avrupa ve ABD’dekilere göre daha tecrübeli olduğu için ameliyat komplikasyonu riskinin dünya standartlarının altında olduğunu vurgulayan Özdemir, buna karşın fiyatlarının Avrupa ülkelerine göre yüzde 40-60 daha uygun olduğuna dikkat çekiyor. Türkiye’nin yabancı hasta çekme başarısının rakamlara da yansıdığını belirten Özdemir, “Ülkemizi sağlık için tercih eden yabancı hasta sayısı son altı yılda beş kat artarak 600 bine dayandı. Bu yolla elde edilen gelirse 2.5 milyar doları aştı. Veni Vidi Göz Grubu olarak pazarın göz segmentindeki payımızı önümüzdeki üç yıl içinde yüzde 30’un üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Konaklama, transfer, operasyon süreci dahil tüm aşamalarda sorunsuz, konforlu hizmet almaları için çalışmalar yapıyoruz” diyor.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir

Ekonomide verilen sözler tutuluyor

Milli İstihdam Seferberliğimde hedef, 2 milyona çıktı. Kamu ve özel sektör kuruluşları verdikleri istihdam sözlerini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.