Yeni yatırımla ciroyu yüzde 35 artıracak

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı ve farklı alanlardaki hekimlerin ortak olduğu bir modelle kurulan ve 25 yılı geride bırakan Academic Hospital, otelcilik hizmetlerinin de sunulacağı yeni yatırımıyla cirosunu yüzde 35 artırmayı planlıyor. 4 milyon TL ciroya sahip olan Academic Hospital’in Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Neşe Kavak, yeni yatırımla tamamen akıllı bina teknolojisine geçeceklerini ve yatak kapasitesinin 10O’e çıkacağını dile getiriyor.

Son yıllarda birbiri ardına açılan özel sağlık yatırımlarında hastanelere yönelik girişimler de hızlandı. Büyük grupların yanı sıra doktorların başını çektiği hastane yatırımları da ön plana çıkmaya başladı. Academic Hospital da hekimlerin ortaklığında büyüyen hastanelerden biri olarak devam ediyor.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı ve farklı alanlardaki hekimlerin ortak olduğu bir modelle kurulan ve 25 yılı geride bırakan Academic Hospital, geçtiğimiz yıl yeni yatırıma soyundu. Mevcut binanın yanında yer alan eski Üsküdar Adliye binasının da katılmasıyla hastanenin kapasitesi genişlerken, ciroda da ciddi artış bekleniyor. Ek bina yatırımına 15 milyon TL tutarında bir bütçe ayrılırken, bu yatırımla hem hizmet kalitesi hem de yatak kapasitesinde önemli bir artış yaşanması hedefleniyor. Yeni ek bina yatırımıyla akıllı bina teknolojisine geçen hastanenin yatak kapasitesinin 100’e ulaşması ve yeni bölümlerin eklenmesi gündemde. Bu yeniliklerin geçen yıl 4 milyon TL ciro elde eden hastane gelirlerine yüzde 35 artış olarak yansıması planlanıyor.

Anadolu Yakası’nın en eskisiKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev aldığı Academic Hospital’de yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna oturan Neşe Kavak, ilk adımda hastanenin kapasitesini genişletecek yatırıma soyundu. 5 bin metrekareyi aşan bir alana sahip olan yeni ek bina ile mevcut kapasitenin yüzde 45 büyüyeceğini kaydeden Neşe Kavak, yaklaşık 60 olan yatak kapasitesini 100’e çıkaracaklarını dile getiriyor. Academic Hospital’ın Anadolu yakasının en eski özel hastanelerinden biri olduğunu belirten Neşe Kavak, “Hastanemiz ilk olarak vakıf hastanesi olarak kuruldu. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı’na (MÜTFV) bağlı kurulan Academic Hospital, 1997 yılından bu yana faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürüyor. Tabii kurumumuzda yeni yapılanma dönemi yaşadık ve Ocak 2014’de bünyesinde yer alan öğretim üyeleri ve diğer hekimlerin ortaklığında yeni bir yapılanmaya gittik” diyor. Kavak, bu haliyle Türkiye’de yeni bir ilke imza atarak bir Tıp Fakültesi Vakfı ve hekimlerin ortak olduğu yepyeni bir model yaratıldığına dikkat çekiyor.

15 milyon TL yatırım

15 milyon TL yatırımla hayata geçen yeni binanın da katkısıyla A plus bir hizmet sunuyor olacaklarını belirten Neşe Kavak, yeni binaya otelcilik hizmetlerinin de katılacağını söylüyor. Şu an 60 olan oda kapasitesinin 100 odaya çıkacağını ve özellikle yurtdışından sağlık turizmine yönelik önemli hizmetler sunmaya başlayacaklarını ifade eden Neşe Kavak, 60’ı aşkın profesörün hizmet verdiği hastanenin her şeyiyle akıllı teknolojiyi kullanan bir binaya kavuşacağını anlatıyor. Yeni yatırımla birlikte 300’ün üzerinde sağlık personeliyle çalışmaları sürdüreceklerini de sözlerine ekleyen Neşe Kavak, hizmette standartları çok yükseltecek bir yatırım olduğunu ifade ediyor.

10 su it oda olacak

Yeni ek binada modern poliklinik ve yataklı hasta odaları, iki tane king suit, 10 tane suit odanın yer alacağını belirten Neşe Kavak, kadın hastalıkları ve doğum bölümü, K.B.B, fizik tedavi, diş hastalıkları, göz hastalıkları, üroloji ve me-dikal estetik bölümleri olacağını anlatıyor. Yeni bina yatırımıyla toplam hastane alanında 20 bin metrekarelik kullanım imkânına sahip olunacağını dile getiren Neşe Kavak, “Burada yepyeni, son teknoloji ve geniş alanlara yayılabilen ameliyathane salonları yapılıyor. Bununla birlikte radyasyon onkolojisi, nükleer tıp, tüp bebek ve genetik laboratuvarı da hizmete sokmuş olacağız. Yeni birimlerle hizmet alanı genişlerken yurt-dışından hastaları da daha fazla Türkiye’ye çekmek üzere çalışacağız” diye konuşuyor.

Bin 500 yabancı hasta

Academic Hospital’ın, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Rusya gibi dünyanın birçok noktasından hasta kabul ettiğini anlatan Neşe Kavak, yeni ek bina ile yurtdışından gelen hastalara daha uygun standartlarda hizmet verileceğini de sözlerine ekliyor. Ayda yaklaşık 4 bin hastaya hizmet veren hastanenin ek bina ile ayda yaklaşık 7 bin hastaya hizmet verebilecek noktaya geleceğini ifade eden Kavak, kapasite artışıyla birlikte yılda bin 500 yabancı hasta beklendiğini kaydediyor.

üye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir