Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Turcoin / Yerli Coin Turcoin Hakkında

Yerli Coin Turcoin Hakkında

Yerli Coin

Turcoin, Türk mühendislerinin ürünü olan ilk ve tek coindir.

GBC Holding Sahibi Sadun KAYA’nın Forbes dergisine verdiği röportaj ;

Her bir bilgisayarda 19 tane ekran kartı var. Biri 477 m², 2 tanesi 300 m² ve bir diğeri 682 m² olmak üzere toplam olarak iki tesis bulunuyor. İlk 300 m² olan tesisimizde 350 adet bilgisayar bulunuyor. Bir ekran kartının değeri 336 $ Sadece ekran kartlarının Toplam fiyatı: 9 milyon TL. Diğer tesislerimizi de hesaba katıp 3 katını hesaplarsak toplam: 25 milyon $ yapar. Burada kurulan sistem bile her bir dükkân için en az 1 MW’lık trafo gücü gerektiriyor. Bu bölgenin çektiği elektriğin tamamına tekabül ediyor. Her bir trafonun yapımı bile birkaç yüz milyarı buluyor. Yeniköy tarafında 28 dönümlük bir arazimiz var. Orada inşaatımız devam ediyor. 12 bin m² buradaki alanları topladığınızda toplamda 17000 m² yapıyor, diğeri ise 28 bin m² açık alan, 12 bin m² kapalı alan 11,5 metre yükseklik olacak ve yaklaşık olarak 50 bin makine yerleştireceğiz. Ardından İzlanda’ da bir tesis kuracağız. Tercihimizin İzlanda olmasındaki en büyük sebep ise; bu makinelerin soğutma problemi… Çünkü bu makineler yüksek elektrik ile çalıştığı için soğutma sorununu gidermek gerekiyor. İzlanda da jeotermal enerji kullanılıyor ve soğuk iklim yaşayan bir ülke olması sebebi ile İzlanda doğru bir tercih oldu bizim için.

Coin Borsası

Turcoin, belirli bir işlem hacmine ulaştığında eş zamanlı olarak borsada işlem görmeye başlayacak ve değerine değer katabilecektir.

Hipper Sistem

Öncelikle Turcoin yazılımının Hipper’e entegre edilmesiyle birlikte kar payları sistem içindeki hesabınızdan Turcoin’e çevrilebilecek; ikinci aşamada ise bir Türk bankasından TL’ye dönüştürülebilecek.

Hipper Ortaklığı

Hipper ve Gscash yatırım sahipleri, Turcoin yatırımında öncelik sahibi olacaklardır.

Mining Tesisi

Hipper; biri 1700 m2 kapalı alanı, diğeri ise 28000 m2 açık ve 12000 m2 kapalı alanı olan, 25 milyon dolarlık yatırımla kurulan mining tesislerini tanıttı.

Gelecek Yeniden Şekilleniyor

Yatırım ortağımız GBC Holding’in bir ürünü olan Gscash, Türkiye’de ve dünyanın 80 ülkesinde 25 milyon kişi tarafından kullanılan bir elektronik para markasıdır. Gscash’in gücü ve kullanım alanı sayesinde Turcoin’i de yerli-yabancı birçok borsada işlem gören, bankalarla anlaşmalı, on binlerce işletmede geçerli, sürekli değer artışı göstererek yatırımcısına kazandıran, tüm dünyada ”Türkiye’nin coini” olarak anılan bir kripto para haline dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Turcoin, özel bir yazılım teknolojisi kullanılarak Blockchain işletim sistemi üzerinde merkezi olmayan yazılım protokolleri geliştirilmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Toplamda 100 milyon adet üretilecek olan Turcoin, Blockchain mantığına sahip ve bağımsız kullanıcıların üretim yapabilmesine olanak sağlayan Türkiye’deki ilk ve tek coindir.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin İlk Yerli Sanal Parası Turcoin

Turcoin eşler arası teknolojiyi kullanarak merkez otorite veya banka olmadan çalışır. İşlemlerin yönetimi ve turcoinlerin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.